Etuovi 47.772 asuntoa

Ei mene kaupaksi ja myytävien määrä kasvaa.

Korkojen nousu ja ylihinta ovat syöneet ostohalut.
3316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eikä lyhene edes pienillä hinnanpudotuksilla, joita jo kautta linja tehdään.

Syykin on selvä: SUB_PRIME -kusetus valkeni kansalaisille ja että tällä juonella asuntojen hintaa suunnitelmallisesti vedättämällä oli spekulanttien tarkoitus tehdä rahaa. Siis sinun päivä pävältä silmittömämmällä VELKAANTUMISELLA ! ! !

Kusetuskupla puhkesi. Vielä toki löytyy tietämättömiä, joita vedetään kylmästi retkuun!

Äänestä

Huhhuh, tosiaan rommaa ja rytäjää! HUH!

Äänestä

Kauppa on vilkasta. Myytävien asuntojen määrä kasvaa räjähdysmäisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sakke S kirjoitti:

Ei mene kaupaksi ja myytävien määrä kasvaa.

Korkojen nousu ja ylihinta ovat syöneet ostohalut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu