Hei! Menemme viikonpäästä naimisiin ihan kahden todistajan läsnäollessa srk-talon toimituskappelissa. Olen miettinyt hääkimppua, onko se pakollinen? Tai voisiko olla vain esim. yksi auringonkukka? Onko teillä kokemuksia?
hääkimppu
tuleva rouva
51184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei!
Ihan hyvin voi olla ihan vaan yksi kukka. Yksinkertainen on tyylikästä!
Meillä oli viikko sitten häät ja maksoin "rumasta" kimpusta aivan liikaa...Ja mietinkin siinä, että ihan vain yksi kukka olisi riittänyt ja ollut tyylikkäämpi. Tosin kimpun rumuus ei johtunut tällä kertaa minusta vaan kukkakaupasta, jossa eivät osanneet tehdä sitä asiakkaan toiveiden mukaan.
Onnea :)
Yksi kukka esim. se auringonkukka riitää hyvin ja on varmaan ihan kivannäköinen. Tai siis kimppu eikä edes se yksi kukka ei ole tietenkään pakollisia. Kuten esim. kaksi todistajaa... Vaikka et sitä ehkä ihan tarkoittanutkaan sillä "pakollisella".
suosittelen sinulle yhtä orkideaa tai liljaa todella tyylikäs vaikka yksikseen.
Orkidea ja lilja on hyvät valinnat, mutta mielestäni auringonkukkakin on hyvä. Riippuu vähän millainen vaatetus on ja millainen persoona.
kiitos kaikkille vastauksista.