En vain jaksa enää näitä silmänalusiani! Joka aamu, joka päivä, joka ilta peiliin katsoessa samat, tummat silmänaluset ja silmäpussit. Kun jossain vaiheessa peitin niitä niin voimakkaasti, että silmien alle tuli pienenpientä näppyä, niin enää ei sitten mikään peitevoide levity näppyjen vuoksi tasaisesti. Varsinkin koulun luokkien valossa, ulkovalossa sekä kauppojen valossa epätasaiset voiteet näkyvät järkyttävän hyvin.
Keinoja, joilla saisi KOKONAAN POIS? ;( edes tummat silmänaluset? ei toimi silmänalusvoiteet mitä tähän asti on kokeiltu.
Keinoja, joilla saisi KOKONAAN POIS? ;( edes tummat silmänaluset? ei toimi silmänalusvoiteet mitä tähän asti on kokeiltu.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nukutko tarpeeksi,oletko tarpeeksi ulkona? Saatko tarpeeksi rautaa? Juotko riittävästi vettä?
Ethän vaan tuijottele tietsikkaa liikaa?
Jos listassa oli jotain,jossa korjaamisen varaa kokeile niitä vaikka aluksi.
Itelläki oli vuosikaudet sama ongelma, mut kerran kesälomalla reipastuin ja menin n. viikon ajan viimestää 12 nukkuu ja nukuin sen 9 tuntia, tai sen verran kuin nukutti, ja jo parin päivän päästä oli huomattavasti vaalentuneet nuo silmänaluset :P
Käsittääkseni mustat silmänaluset on vain illuusio, kun iho on itse asiassa vain vaaleampi silmien ympärillä. Ongelmasi on siis nimenomaan naamasi KALPEUS.
Kalpeus voi myös johtua huonoista ruokatavoista (paljon rasvaa, liikaa kahvia ym.). Itselläni mustiin silmänalusiin liittyi myös närästys ja muut "ylä vatsa vaivat". Oli sama kuin ois ollu krapulassa 24/7, tärisin, vilustutti ja kaikkea. Lopulta selvisi, että mulla oli vain stressiä ja huonot elintavat.