Kielarit

Onko pojista noloo jos tyttö ei oo ikinä vetäny kielaria ja poika ite on? Vai antaako pojat vaa ymmärtää että ne on joskus vetäny kielarin vaikkei sit oikeesti oo? Jos ei halua vastata ''en oo'' jos poika kysyy että onko ikinä vetäny kielarin nii mitä voi vastaa?

Kiitti kaikille jotka vastaa :)
7800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hiukan on tossa oikeinkirjotuksessa vielä hiomista, mutta asiaan...

Enpä usko että kielarin 'vetäminen', niinkuin asian ilmaisit, olisi niin iso asia että siitä suurempaa numeroa tehtäisi.

Jos et ole kielisuudelmia kenenkään kanssa ennen tehnyt, sano se pojalle suoraan. Poika varmasti mielellään opettaa, jos hänellä on asiasta kokemusta. Jos ei ole, voitte yhdessä harjoitella. Mikä onkaan mukavempaa kuin olla se ensimmäinen jonka kanssa toinen jotain uutta kokeilee?

Yleensä kuitenkin kielisuudelmat ovat seurauksena välittämisestä/ihastuksen tunteesta, joten eiköhän kumpikin osapuoli toisissaan pienimmät 'puutteet' hyväksy.

Tsemppiä!

Äänestä

Eipä olisi yhtään noloa moinen. Vastaat vaan, että "en oo". Rehellisyys kunniaan ja siinähän sitten poika voi vähän opettaa jos se on itse kielareita tehnyt ^^

Nimimerkillä 18v miehenalku

Äänestä

Ei ole noloa. Kerroit vain totuuden.

Minulla ja nykyisellä jätkälläni tämä oli juuri toisin päin, minä olin suudellut jo aikaisemminkin ja poika ei vaikka ikääkin löytyy jo 17. Siitä huolimatta oli rehellinen ja kertoi asiasta :) Eikä se minusta ollut ollenkaan huono juttu, mielelläni olin eka joka suuteli häntä ;>

Äänestä

Ei oo noloo. Monet pojat kyl vaa antaa ymmärtää että ois vetäny kielarin mut ei oikeesti oo. Ainakin mun kamut selittää aina kaikkee epäuskottavii juttuja ja just tommosii kielari juttui. Kantsii kertoo totuus.

Äänestä

Olenkohan ihan outo ku mulle riittäs vaa poikakamun kans pelkkä pusuttelu, ei tarttis kielarii. Siis ei ny sentää vaa yksittäistä pusua vaa et semmonen pitkä kestonen, monta peräkkäin, ku voisin vaa silläki osottaa et pidän hänestä todella ja välitän.
Ja joo totta puhuen, ei ole kielaria viel koskaa tullu tehtyy, mut itelle ainaki riittää vaan noin.
Nyt vaa pitäs oppii useemmin ku tullu tehtyy vaa aina ku tavataan ja toine lähtee.. Vähän ujo mimmikin kun olen viel :/

Äänestä
  • Mullekkin riittäis pelkkä pusuttelu ilman kieltä =)

    Äänestä

Se on hyvin nolo asia. Korjaa välittömästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dyddö kirjoitti:

Onko pojista noloo jos tyttö ei oo ikinä vetäny kielaria ja poika ite on? Vai antaako pojat vaa ymmärtää että ne on joskus vetäny kielarin vaikkei sit oikeesti oo? Jos ei halua vastata ''en oo'' jos poika kysyy että onko ikinä vetäny kielarin nii mitä voi vastaa?

Kiitti kaikille jotka vastaa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu