Ollaan lokakuus menos sousseen ja oisin ruokapaikoista kysellyt?! Ollaan tej marhaba hotellissa! Onko lähistöllä hyviä ruokapaikkoja tai mitä ylipäätään suosittelisitte Soussesta? Mis kantsii syödä?
sousse
7
1037
Vastaukset
- joshh
Tuo hotelli on aivan ravintoloiden tuntumassa, yökerhoihin on ainoastaan matkaa (ulkoilmayökerho Borabora ja Living hieman lähempänä). Mitään kovin erikoisia ravintoloita en löytänyt matkan aikana, Kantaouin puolella ois Mediterraneen tms. saattanut olla tasokas. Ambassador oli ihan jees mesta Soussen puolella.
Joissakin paikoissa yritettiin ottaa ylihintaa (mm. tuon hotellin ostoskeskuksessa olevassa ruoka-pizzapaikassa). - arkamatkaaja
sulla on kelpo hotelli mikä ei jätä kylmäksi... mut tien toisella puolella on bonabarde ravintola mitä kannattaa kokeilla todellakin!!!! ja kun syö pitkän kaavan mukaan voi lähtiessä pistäytyä samassa talossa mut kellari kerroksessa sijaitsevassa dickossa..... ja rantaa kävellessä tik tak nimistä ravintolaa.... myös keskiviikkona kannattaa käydä casinolla.... marhaban aamu palalla pärjää kyllä pitkälle iltapäivään..... kokeile perinne ruokaa cuscus...
- soussen kirkko
mitä kyselette, sen kun kävelette kirkosta ulos niin ruokapaikkoja löytyy, ootteko ekaa kertaa matkalla, tyhmät.
- lähellä
marhaba-ostoskeskuksen vieressä on El Ons ja Una Storia joissa oli hyvä safka. EL onsissa oli tosi hyvät alkupalat ja hinta-laatu suhde kohdallaan. Una Storia on taas hieman kalliimpi mutta ruoka oli hyvää. Keskustaan päin kun lähtee niin La Fiesta on matkan varrella ja ruoka oli hyvää sielläkin. Ihan keskustan paikat kannattaa kiertää kauempaa jos haluaa saada kelvollista safkaa.
- delffiini!!??!!
La Fiesta ja 3 Dolphins
- Napoleon XIII
Tunnelmallisia ravintoloita La Fiesta ja Bonabarte, LÉsqargot, 3 Dolphins jne... kaikkialla hyvää ruokaa... katukeittiöstä todella halvalla herkkuja.
- Sous sous sousse!!!!
La Fiesta, Bonabarte, L´Esqargot on kaikki tunnelmallisia ja romanttisia paikkoja sisustukseltaan. Ruoka ja palvelu erinomaista, varsinkin La Fiestassa. Ei huonoa ruokaa saatu missään kun oltiin pariin otteeseen Soussessa. Katukeittiöstä saa myös hyvää ja todella halvalla. Juokaa sitä ihanaa tuoretta tuoremehua! General Magasinesta saa hyviä halpoja paikallisia viinejä ja olutta ja viinaa. Thibarine taatelilikööri on erittäin hyvän makuista. Boukha on paikallista pontikkaa. Tuontialkoholi on kallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2622449Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351392- 1211172
- 1081123
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131002Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58896Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867