TYÖHARJOITTELU

SAAKO AIVAN VARMASTI TYÖHARJOITTELUSTA TYÖKOKEMUSPISTEITÄ HAETTAESSA KOULUIHIN?
ESIM. LAUREAN TURVALLISUUSALAN LINJALLE?
3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

työharjoittelu on opiskeluun kuuluvaa harjoittelua, joka on siis osa opiskelua, eikä siitä tule pisteitä haettaessa kouluun.

Äänestä
  • TYÖHARJOITELU LIITY OLLENKAAN KOULUTUKSEEN JA SITÄ
    TEKEE VUOSI ENNEN OPINTOJEN ALKUA? JA SIITÄ SAA TYÖTODISTUKSEN?

    Äänestä

  • ELLEI kirjoitti:

    TYÖHARJOITELU LIITY OLLENKAAN KOULUTUKSEEN JA SITÄ
    TEKEE VUOSI ENNEN OPINTOJEN ALKUA? JA SIITÄ SAA TYÖTODISTUKSEN?

    caps lock pois päältä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TYÖHARJOITTELIJA kirjoitti:

SAAKO AIVAN VARMASTI TYÖHARJOITTELUSTA TYÖKOKEMUSPISTEITÄ HAETTAESSA KOULUIHIN?
ESIM. LAUREAN TURVALLISUUSALAN LINJALLE?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu