23.08 Rekry

Jännittäminen jatkuu. Tulen istuman tiukasti puhelimen vieressä koko päivän, siinä toivossa että soitto Finnairilta tulee.

Onko kellekään vielä soittoa tullut?
Jos sait soiton olitko 08.15 vai 12.15 haastattelussa?
111540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Täällä myös jännätään....
Olin 12.15 rekryssä

Äänestä

aina aloittaa uutta keskustelua..
Jotenka, onkohan kenelläkään tietoa/aikaisempaa kokemusta siitä, kuinka moni pääsee noihin yksilöhaastatteluihin? Vai tippuuko rekrypäiviltä helpostikin pois jatkosta ryhmähaastattelun jälkeen?

Äänestä
  • Eli keskimäärin joka ryhmähaastetteluporukasta pääsee pari jatkoon.

    Äänestä

  • Aikuinen nainen kirjoitti:

    Eli keskimäärin joka ryhmähaastetteluporukasta pääsee pari jatkoon.

    Että tosiaankin siinä ryhmähaastattelusa voi pudota? Itse pääsin jatkoon. Ainoa, jonka olisin pudottanut oli henkilö, jolla on "nykyisin työaika 10-18 ja vielä lauantait päälle"... Mietin vaan, että lentoemännän työssä on 3 lauantaita kuussa töitä...

    Äänestä

Nyt alkaa jo tuntumaan, että soittoa ei taida tulla..
Ensikerralla sit uudestaan.

Äänestä
  • Tämä on ihan kamalaa, en vain voi tajuta mikä meni pieleen. Eivätkö todellakaan soit, ei ymmärrä...
    ...surullista:(

    Äänestä

Soitto tuli juuri muutama minuutti sitten pääsin todellakin jatkoon, ihana tunne, ja suuri helpotus.

Elikkä vielä on teillä muillakin mahdollisuus päästä eteenpäin:) Näin myöhään ne soitot vielä tulevat:) Onnea kaikille jatkoon päässeille.

Minulla seuraava haastattelu 6.9, onko muita silloin tulossa?

Äänestä
  • Minä tulossa myös 6.9. klo 11.45...

    Äänestä

  • hyville tyypeille kirjoitti:

    Minä tulossa myös 6.9. klo 11.45...

    Näähdään silloin haastattelussa.

    Äänestä

Mulle soitettiin kanssa noin tunti sitten. Seuraava haastattelu 7.9.

Äänestä
  • soitettiin myös tänään... =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sari81 kirjoitti:

Jännittäminen jatkuu. Tulen istuman tiukasti puhelimen vieressä koko päivän, siinä toivossa että soitto Finnairilta tulee.

Onko kellekään vielä soittoa tullut?
Jos sait soiton olitko 08.15 vai 12.15 haastattelussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu