Onko kellään positiivisia sanottavaa hotelli Svejestistä? Ollaan lähössä pilettään ja pitään hauskaa, hotelli vaan nukkumista varten eli hotelli vaan "pakollisia tarpeita varten"!;)
Svejest-hotelli
zis
61297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olin mieheni kanssa toissa syksynä Svejestissä.Ihan hyvä hotelli.Hyvällä paikalla ja henkilökunta ystävällistä.Voin suositella.
Vaikka Sinä lähdet asenteella " ei hotelliin nukkumaan " niin joku voi olla talossa nukkumassa kun saavut pesemään hampaasi tms. huoneeseesi. Kunnioita mahdollisien muiden asukkaiden "lomatottumuksia". Joku on voinut tulla ennen Sinua ja haluaisi ehkä vartin nukkua.Vinkki..Käytävät kaikuu..fiksua on ottaa kipi kipi koli kengät pois käytävässä ( jos ei ole mattoa ), ja parhaat naurut nauraa taas ulkona kun ketään ei häiritse. Toisten huomioon ottaminen ei maksa mitään, mutta välttyy synkiltä katseilta. Parasta on kuitenkin, että suomalaiset eivät saa örveltäjien mainetta myös siellä.
Ko.Hotelli soveltuu oikeastaan juuri niille jotka eivät hotellia käytä muuhun kuin nukkumiseen. Itse olin heinäkuussa Svejestissä ja hyvin pärjättiin. Johtuen ehkä siitä, että olin nukkumassa yleensä klo 06.00-08.00, joten ei "muiden" biletys haitannut. Allasbaari on auki 24/7, bissen saa eurolla. Pari vinkkiä, vuokraa tallelokero, viikko maksaa n. 25 euroa. Toiseksi, levan tai parin tippi silloin tällöin respalle, pikkololle jne takaa sen että vältyt turhilta harmeilta, joita hotellihenkilökunta
voi järjestää Sunny Beachilla...
Olin ite hotelli Svejestissä 25.8-1.9
Täytyy sanoo että aika perseestä se oli. Ihan vaan pelkkää nukkumista varten joo. Suihkussa ku kävi, niin oli vessassa polviin asti vettä. Ei ihan noi kaivot vetäny.
Kuitenkin tarpeeks tälläselle kolmen jätkän porukalle. Olishan se hotelli voinut tasokkaampikin olla, mutta kyllä se nyt meidän tapauksessa asiansa ajoi. Henkilökunta olihan OK.
Millonkas oot lähdössä?
Olin kyseisessä hotellissa 18-25.8.2007. Hotelli oli minun mielestäni ihan perseestä. Eihän lomalla nukkumaan mennä, mutta kyllä sitä unta jokainen jossain vaiheessa tarvii, mutta tässä hotelissa nukkumisesta ei tullut mitään kun tanskalaiset, ruotsalaiset ja norjalaiset pitivät yöllä sellaista mekkalaa. Oli kiva kun suomalaiset ei aiheuttanut hotellissa minkäänlaista häiriötä. Altaalla oli yöllä bileitä vaikka uinti kielto oli 18:sta jälkeen. Muuten SB oli ihan jees paikka.
4.9-18.9 välisen ajan ko. hotellissa majoittautuneena pakko sanoa, ettei todellakaan ansaitse kolmen tähden luokitustaan!
Kuten täällä jo aiemmin todettiinkin, lattiakaivo ei vetänyt, joten uimakielto klo 18 jälkeen ei paljon haitannut, kylppärissä oli sitäkin parempi allas.
Lattiakaivo ei ollut ainoa harmi. Vessa kyllä veti, mutta muutaman minuutin kuluttua pulautti kaiken vetämänsä takaisin pönttöön. Yläkerran vessaäänet kantautuivat liiankin selkeästi ja siellä vessaa vedettäessä tanssahteli meidänkin pöntön vedenpinta.
Ehkä kaikista ikävintä jatkuvan kosteuden ja käytävälle tulvineen veden (suosittelen pitämään taukoja suihkuttelun lomassa, jotta vesi ehtisi valua kaivoon..) lisäksi oli kylppärissä riehakkaasti levinnyt musta home. Sitä oli niin seinissä kuin ovessakin.
Siisteydestä sen verran, että meillä vaihdettiin pyyhkeet ja lakanat kahden viikon aikana kahdesti ilman eri pyyntöjä, pyynnöstä vaihtoivat vielä yhden kerran pyyhkeet (jotka eri parisia, -värisiä, kuluneita, reikäisiä ja revenneitä sekä usein myös tahraisia). Lattioita ei pesty kertaakaan ja arkeologi voisi innostua lattiaan kiinni kasvaneista mustuneista purkkaklimpeistä. Lakanoiden kanssa tilanne oli sama kuin pyyhkeiden, reikäisiä, tahraisia (mm. veritahroja, mustia ja kellertäviä läikkiä..), karvaisia jne. Lakanoiden vaihdon huomasi oikeastaan vain erilaisista tahroista/repeämistä/karvoista.
Myöskään tuhkakuppia ei tyhjennetty läheskään joka päivä, pöytää sisälle ei pyyhitty kertaakaan (oli tahmea jo tulopäivänä). Ärsyttävintä kaikessa oli, että paremman siivouspalvelun toivossa pöydälle jätetyt tipit eivät siivoojille kelvanneet. Asiasta tuli ilmoitettua jopa respaan, että saavat ottaa, mutta eivät ottaneet.
Kiittämistä sen verran, että respa lainasi rahaa (puhelin panttina) ja vessapaperia oli meillä yli oman tarpeen, toisin kuin naapurihuoneissa kuulemma. Myöskään pahempaa melua (paitsi nimenomaan suomalaisten riehunta ja känniörvellykset) ei kuulunut, ylhäältä lentäviä tupakantumppeja tosin sai parvekkeella väistellä.
Tähän hotelliin ei kyllä koskaan enää, ihme että on edes Tjäreborgin listoilla ja vieläpä *** arvoiseksi rankattu. Koskakohan viimeksi tarkistettu luokitukset?