Mikä vikana????

Miksi toinen tv ei näy, molemmissa on samanmerkkinen digiboksi,ja johdot samalla tavalla, antennijohdosta lähtee t-liittimellä toiseen digiboksiin antennijohto, pitääkö olla toista digiboksia varten olla erikseen oma antenniliittymä seinässä?
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No se voi olla huono "jakopurkki" kokeile parempaa ens alux

Äänestä

niin kai sulla on se t-liitin oikein päin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton333 kirjoitti:

Miksi toinen tv ei näy, molemmissa on samanmerkkinen digiboksi,ja johdot samalla tavalla, antennijohdosta lähtee t-liittimellä toiseen digiboksiin antennijohto, pitääkö olla toista digiboksia varten olla erikseen oma antenniliittymä seinässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu