Miten sitä "pissi pois" ainetta oikeastaan käytetään sohvaan? Yritin lukea tuoteselostetta, mutta siinä ei mainittu pitääkö se aine sitten odotusajan jälkeen kuurata pois sohvasta veden kera? Vai suihkutetaanko se vain täyteen "pissi pois"-ainetta ja annetaan olla? entäs lattioille, pitääkö aine sitten pestä pois vedellä vai jätetään sellaisenaan?
"pissi pois"
hä?
2351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.piupaws.net/PetService/pissipois.htm
Tuon perusteella mä en ainetta lähtis pesemään pois, ainoostaan kuivaisin (jos spray) lattialta enimmät muutaman kymmenen minuutin päästä jos lattia edelleen märkä. Jos taas tiivisteestä kyse, pesisin lattian ihan niin ku normipesuaineella. Ei kuivausta. Samaten sohvasta, ensin "uitetaan" sohva aineella ja odotusajan jälkeen mä painelisin paperilla tai rätillä enimmän kosteuden pois. Noin mä nuo ohjeet ymmärsin.
Minä käytän kyseistä ainetta siten, että suihkutan puhdistettavalle pinnalle, annan vaikuttaa ja pyyhin isommat pois, en siis pese pois.