mitä mieltä olette

kun kaupassa käydessä ihmisillä kännykät soi.olin ostoksilla kun rupesi humpat ja polkat soimaan taisipa siinä rokkiakin tulla.yhellä oli jopa nokia tunnari.
111024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

liki kuuroja niin isolla SOI. Eikös yleisellä paikalla värinähälytys riittäs.Eikä niihin supia puhuta.Tyylinsä kullakin etteipä tuo haittaa, varsinpaha vaan kommentoin joutessain

Äänestä

Kaverilla oli todella suuret luulot itsestään ja sehän näkyi ja kuului Adoniksen lähettyvillä.
Esimerkiksi ravintolassa tanssiin kieltäytyvää naista hän piti täysin tollona, kun ei ymmärtänyt miten suuren menetyksen koki olla lähtemättä kylän suurimman sonnin mukaan.

Niin tuli ensimmäiset oikeat kännykät ja kelläpä se oli ensimmäisten joukossa.
Pitihän sitä ympäristölle näyttää edelläkävijän elkein.
Siihen aikaan kännykkäpuhelut maksoivat maltaita, eikä soitettu usein ja silloinkin vain lyhyitä puheluita.
Mutta mistä ne toiset tiesi oliko puhelu menossa tuumi adonis ja käveli kännykkä korvalla puhuen siihen välillä.
Mutta mitäs himskattia, puhelin pärähti soimaan kesken tekopuhelun.
Loppui leikki lyhyeen ja punehtunut miekkonen paineli kaupasta ulos ostoksia tekemättä.

Äänestä
  • sanonu sori pitää lopettaa, tuli toinen puhelu.

    Äänestä

ajatusta saapi vapaasti soveltaa.
Liikkeisiin vain pieni alue tanssilattiaa ja pelin jälkeen munkkikahvit eurolla.
Mikä liike aloittaa?
Van ootekaanko sitä suurta MAKASIINIE?

Äänestä

pitänet? En per..le minä ainakaan ala puhelinta sulkemaan kaupassa käynnin takia.Minulla on soittoäänenä tuiki tavallinen "ring".Puhelimeen
puhumisen äänenvoimakkuutta voisivat kylläkin jotkit yksilöt säätää pienemmälle.

Äänestä
  • ajattelin että jollain on lankapuhelin laukussa,kun semmoiset pirinät kuulu.melekein ostokset käsistä tippu.

    Äänestä

  • ikävin puheluntuloaika on kassajono, eipä tie mieli vastata
    jotkut kyllä vähät välittää jos toiset kuulee ja jono seisoo yhden keskityttyä vain puheluun

    Äänestä

helposti asetuksilla muuttaa vaikka kerran hälyttäväksi, vaan jos haluaa tulla huomatuksi uudella soittoäänellä, mikäs siinä…

Äänestä

että saa ihmisen kiinni mistä tahansa!!
van kaupassa ei haittaa jos soi..eri asia jos jossain elokuva-teatterissa tai muussa vastaavassa alkaa polkkaa pukkaamaan. sitten voi katsoa kieroon.

Äänestä
  • raskita tehä vastasoittoa kun joku on kaipaillu, tyyriiksi tulloo

    Äänestä

Ei se puhelimen ääni niin haittaa, mutta kun ihmisillä pitää helvetin isoon ääneen selostaa omat, mahdollisten lapsiensa ja muidenkin sukulaisten ja tuttavien kuulumiset siinä kaikkien kuunnellessa, niin se ottaa pattiin. Pitäisi jollain viisaalla insinöörillä kehitellä jonkinlainen äänenvaimennin ihmisten turpavärkkeihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olga kirjoitti:

kun kaupassa käydessä ihmisillä kännykät soi.olin ostoksilla kun rupesi humpat ja polkat soimaan taisipa siinä rokkiakin tulla.yhellä oli jopa nokia tunnari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu