Onko kenellekään tuttua? Mikähän voisi olla syynä? Yhdyntä on mukavaa ja nautinnollista, ei siis kipua tuottavaa, mutta sen jälkeen ollaan huomattu paikkojen olevan verensekaisessa vuodossa. n. 2-3 päivää vuodan niukasti verta...
Ehkäisyä ei ole käytetty muutamaan vuoteen, siis toive raskaudesta itää, mutta ei ole vielä tuottanut toivottua tulosta.
Ultrat ja papat ok.
Ehkäisyä ei ole käytetty muutamaan vuoteen, siis toive raskaudesta itää, mutta ei ole vielä tuottanut toivottua tulosta.
Ultrat ja papat ok.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mutta tulee mieleen, että limakalvot emättimessä rikkoutuvat yhdynnässä ja sen vuoksi vuotaa verta. Vai olisiko mahdollista, että sperman mukana olisi verta. Käy gynellä tarkistuttamassa emättimen limakalvot heti kun verenvuotoa esiintyy, silloin ongelmasi selviää parhaiten. Jos siellä kaikki ok, niin silloin kannattaa miettiä olisiko miehessä syy.
Mulla on vähän sama juttu ollu. Mut mulla sitä verta tulee vaan oikeestaan seuraavana päivänä ja tosiaan vain todellä vähän.
Lääkärillä kävin ja se veikkais että ilman ehkäisyä tulee bakteerejä miehen elimestä. Eli normaali bakteeritasapaino horjuu siellä.
Kantsii käydä lääkärissä, tai sit kokeilla niitä ilman reseptejä saatavia emätin lääkkeitä, mitkä on tarkoitettu bakteeritasapainon palauttamiseks.