Kätevä turvaistuin

Olen etsimässä toiseen autoomme turvaistuinta puolitoistavuotiaalle lapsellemme. Turvaistuinta joudun irrottamaan autosta tämän tästä, joten sen tulisi olla kevyt sekä helppo- ja nopeakiinnitteinen. Suosittele minulle tällaista istuinta, merkki ja malli?
2253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä on hyväksi todettu Britaxin two-way. Onkohan sitä enää sillä nimellä myynnissä, mutta vastaava varmaankin löytyy edelleen. Ottaa lisävyöt, joita tarvitsee selkämenosuuntaan asennettaessa, ja jättää ne sinne toiseen autoon. Tarkoitan niitä, jotka kiinnitetään sinne etupenkin alarakenteisiin takaistuimella käytettäessä. Penkin siirtoon kuluva aika on sangen kohtuullinen. Jopa talvella sujuu sutjakasti ilman sormien paleltumista....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suosittele kirjoitti:

Olen etsimässä toiseen autoomme turvaistuinta puolitoistavuotiaalle lapsellemme. Turvaistuinta joudun irrottamaan autosta tämän tästä, joten sen tulisi olla kevyt sekä helppo- ja nopeakiinnitteinen. Suosittele minulle tällaista istuinta, merkki ja malli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu