Kertokaa kiltit taitavammat pelaajat mulle jotain kivoja "jippoja"millä pääsee eri salamaailmoihin.Olen myös pelannut kaikki 25 ekaa kristallia.Nyt olen sit jumittunut seuraavaan vastukseen eli siihen Cortex-jutskaan,en meinaa päästä siitä millään eteenpäin*hermot menee*.kuinka oikeen selviän siitä eteenpäin?Jään lopulta aina sen pyörteen sekaan.
Ja siis salamaailmat myös kiinnostaa.
Kiitos jo etukäteen!
Ja siis salamaailmat myös kiinnostaa.
Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kun menet jälkimmäiseen niistä, kentistä missä dinosaurus ravaa perässäsi juokse jotain lentoliskoa päin, vissiin kolmatta, niin pääset Eggipus rex nimiseen Bonuskenttään, jossa ratsastetaan dinosauruksella.
Cortex on muuten aivan helppo, ja olet surkea jos et pääse sitä läpi!
Ok,kiitos kun vaivauduit vastaamaan.
Tiedän olevani surkea aloittelija, joten kiitos kannustuksesta!
Salamaailma1:
Mene jälkkimmäiseen kenttään, missä dinosaurus jahtaa sua, ja sit kun siin kentäs on sellanen keltanen laatta mihin pitää mennä ekaks.(pitää olla keltanen gemi.)
Sit kun oot menny sinne paikkaan sil keltasella laatalla, ni sit se dino rupee taas jahtaamaan, ni sit ohita se ensimmäinen lintu ja sit ku tulee se toinen lintu ni mee sitä päin, ni se vie sut salaselle tasolle.
Salamaailma2
Mene jälkimmäiseen mopolla ajo kenttään ja aja siihen asti, kunnes sua vastaan tulee kyltti, missä on alienin pään kuva. Sit vaan kaadat sen kumoon sillä mopolla ja sit sä joudut salaselle tasolle nimeltä HOT COCO.
Vielä Cortexista:
Sun täytyy vaan väistellä koko ajan sitä pyörrettä, missä on ne akuaku ja ukauka ja täytyy kans väistellä niitä "pommeja", mitä se cortex viskelee. Sit ku ne pommit on räjähtäny, ni meet vaan hakkaamaan sitä Cortexia, kunnes se tippuu sinne rotkoon. En muista oliko tämä pyörre se viimenen eli kolmas vaihe millon se Cortex kuolee lopullisesti....no anyway, toivottavasti vastauksistani oli jotain apua!=)
Oli paljonkin apua,kiitän ja kumarran!
Tietääkö kukaan montako salamaailmaa tos crash3:sessa on?
Sen tiiän et ainakii 2!
joo, elikkäs siinä on munkii mielestä vaan 2 salamaailmaa, eli se hotCoco ja sit joku Dinosaurus juttu. En sit tiiä onko muita.
No siinä on just Eggipus Rex ja Hot Coco, ja sit on siinä Warp huoneen keskellä oleva "tatti" josta pääsee sinne erikoishuoneeseen jossa on ne 5 kenttää (se ufo-mopo kenttä on hassu!!!) mut mä en sit kyllä usko et niitä ois enempää... =P Harmi... Crash 2 niitä sala-alueita oli enemmän!