Runkopatjasänkyyn PÄÄTY itsetehden?????

Jossain lehdessä tai ohjelmassa tehtiin joskus sängynpääty levystä ja kankaasta runkopatjaaan. En kuollaksenikaan muista missä ohjeet olivat...TIETÄÄKÖ KUKAAN?????

Kiitos
2503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ostat sen kokoisen levyn kun haluat sängynpäädyn olevan, jos haluat pehmeen päädyn ni pehmustat vanulla tai vaahtomuovilla ja päällystät kankaalla. Voit vaikka kankaasta ommella semmosen pussimaisen päällisen minkä vaa sujautat päädyn päälle nii sitten käy helposti päällisen peseminen ja vaihtaminen jos alkaa kyllästyttää. Pääty pysyy hyvin paikoillaa seinän ja sängyn välissä ilman mitään kiinnitys systeemejä.

Äänestä

Joka kodin asuntomarkkinat -ohjelmassa tehtiin sängynpäätyä alkukeväästä:

http://www.mtv3.fi/koti2006/jka2006/2005/kotikunnossa.shtml?510504

Tämä ei kai ole etsimäsi artikkeli, mutta jospa tästä olisi yhtään apua. Vaikka eihän sängynpäädyn tekemiseen tarvita kuin ideoita, inspiraatiota ja muutama työkalu. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisustusdiggari kirjoitti:

Jossain lehdessä tai ohjelmassa tehtiin joskus sängynpääty levystä ja kankaasta runkopatjaaan. En kuollaksenikaan muista missä ohjeet olivat...TIETÄÄKÖ KUKAAN?????

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu