Riihimäellä julkkuja?

Hepskukkuu Rixulaiset!

Tällättis maatiainen täällä tiedustaa onko Riihimäellä julkisuuteen päässeitä hlöitä? Paitsi Janne.. :) Ja Hirvonen.. muita en tiijjä..

- Läykkä RockRock!!!
435271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

No ainakin Jani & The Jetsetters ja Jann Wilde ovat kotoisin Riihimäeltä. :)

Äänestä

Renny Harlin = )

Äänestä

Jarkko Martikainen tietääkseni asuu. Oli ainakin muutama vuosi sitten paikallislehdessä jotain juttua.
Tuomari Nurmio taisi muuttaa jo pois.

Äänestä

Liisa Akimof asui ainakin joskus, en tiedä asuuko enää.

Erkki Junkkarinen ja sitten Tulipunaruusujen sedät.

Ja sitten urhelijoita, ainakin se motocrossi-kuski, mikälie nimi olikaan..

Äänestä
  • Lissu A on aikoinaan laulanut kihlajaisissani, se olikin ainoa lahja mutta paras! Hannu Nurmio asui myös riksus ja hänen taiteilijavaimo Mildred L myös.

    Äänestä

kari tiainenhan toi enduro kuski on.iiro viinanen asui riihimäes.

Äänestä

on täällä joitain julkkuja, mutta enempi kyllä mulkkuja.

Äänestä

Kapellimestari Osmo Vänskän suomen koti on Riihimäellä. Samoin myös baritoni Tommi Hakalan... Ja näyttelijä Aku Hirviniemi on tekemässä selvästi läpimurtoaan kansallisella tasolla. Esiintynyt Kansallisteatterissa, Helsingin Kaupunginteatterissa, Tampereen Työväenteatterissa ja nyt syksyllä alkaa ylellä joku poliittinen satiiri, jossa herra on mukana.

Äänestä
  • Joo, Kike Elomaa on ainakin huhujen mukaan jostain Riksun kieppeiltä..

    Muistaakseni Fredi myös.

    Äänestä

  • Jännä juttu ettei kukaan ole maininnut Suomen jääkiekkomaajoukkueen tulevaa päävalmentajaa sekä ex-hpk päävalmentaja Jukka Jalosta. Tai huippu taitoluistelija Alisa Dreitä.

    Äänestä

  • Jalonen!!! kirjoitti:

    Jännä juttu ettei kukaan ole maininnut Suomen jääkiekkomaajoukkueen tulevaa päävalmentajaa sekä ex-hpk päävalmentaja Jukka Jalosta. Tai huippu taitoluistelija Alisa Dreitä.

    Älkäämme unohtako Päivi Räsästä.
    Ja uusi tähtemme Aino-Kaisa, kannattaa seurata hänen toimiaan.

    Äänestä

Martina Aitolehti oli ainaki joskus Westissä tarjoilemassa...

Äänestä

Frankie & The Lovers still going strong.

Äänestä

Raimo Piipponen liikkuu otsolan liepeillä, laulaja taannoin

Äänestä

Timo "komppaa timppaa" Heinonen /Lopen pieni suuri mies, mikäli tämä lasketaan mukaan...

Äänestä

Anita Hirvonen ei enää asu Riihimäellä.

Äänestä
  • Karhissa!

    Äänestä

Olihan täällä myös poliisi, joka ajoi ikänsä poliisiautoa ilman ajokorttia.
Hyvä tuuri oli, kun ei koskaan joutunut ratsiaan.

Äänestä

Hirvoska asuu Oitissa.

Äänestä
  • Keikka Kolmonen vaikuttaa Lopen Läykkä -pubissa.

    Äänestä

  • Ei muuten asu kun Karhin koululla,jos nimittäin Anitaa tarkoitat

    Äänestä

  • minätiedän olen aina kirjoitti:

    Ei muuten asu kun Karhin koululla,jos nimittäin Anitaa tarkoitat

    Muistikohan kukaan Jouni Laihoa sitä Arpajais- ase jne miestä,joka antaa lausuntoja tv:ssä. Se virastohan on kanssa nyk Rixussa (ent.kirjapainon talossa teoll.alueella)

    Äänestä

  • minätiedän olen aina kirjoitti:

    Ei muuten asu kun Karhin koululla,jos nimittäin Anitaa tarkoitat

    Hikiän kylä, Hausjärvellä (Karhin vanhassa koulusssa) asuu Anita.

    Äänestä

  • Exact tietoa kirjoitti:

    Hikiän kylä, Hausjärvellä (Karhin vanhassa koulusssa) asuu Anita.

    No niin mitäs minä sanoi jo 27.6.2011 klo 10:06!!!!!!!

    Äänestä

seniori tango voittaja

Äänestä

WTF?

Äänestä

Kari "Kitu" Lindholm
Ari Munnukka
Janne Lahti

Helge Siren
Arto Lapiolahti

Ilpo Ropponen
Satu-Lotta Peltola

Jukka Kuronen

Äänestä

Noista en sanoisi julkuiksi kuin Kurosen ja ehkä Peltolan ja Ropposen.No kai mm-jääkiekkoilijakin on julkku (Lahti). Mutt loput ei oo kyllä Rixun rajojen ulkopuolella kovinkaan tunnettuja.Julkuin noista on kyllä ehdottomasti JUKKA KURONEN.

Äänestä

Monien iskelmien (Yölintu, Paula Koivuniemi etc.) sanoittaja Pekka Laaksonen asuu Hausjärvellä.

Äänestä

"tavis" joka luit tämän.
Laskepa, montako ketjussa mainituista on sellaista, josta et ole "ikinä kuullutkaan".
Olisi vaan kiva tietää kuinka julkkistuntijoita täällä ollaan.
Itselöleni 7 nimeä ei sanonut yhtään mitään.

Äänestä

old news-luettu jo-ei kiinnosta kopiot-

Äänestä
  • Tämän tarkoitus on kai olla keskustelupalsta. Ikinä en lue kopioita, harmittaa vaan kun menee turhaa aikaa sellaisen ketjun avaamiseen jossa näyttäisi olevan jotain uutta, mutta onkin vaan kopio.

    Toivon todella, että se joka ensinnä huomaa kopion, ilmoittaa aiheettomasta viestistä, ettei kaikki joudu tekemään turhaa työtä.

    Äänestä

Heinonen /Lopen pieni suuri mies

Äänestä

Lund Mikko; kestojulkimo: poliittinen vaikuttaja.

Äänestä

DJ MENTALNIGHT

Äänestä
  • En tunne. Nukun yösin.

    Äänestä

toisinaan koikkelehdin jo klo 3

Äänestä

Kuka toi Prinkkilä on?

Äänestä

Vuorisen kauppa on paras kauppa, mikäli voi päätellä siitä kuinka monta mainintaa se tälläkin palstalla saa.

Äänestä

Prinkkilä ei ainaskaan, vaikka tossa ym. sopparissa nimi onkin.

Vuorinen on oikein pintaliitäjä.

Äänestä
  • Vuorisen kauppa on jo niin moneen otteeseen todettu hyväksi kaupaksi, että miksi sitä koko ajan mainostetaan.

    kaikki on mainosta kun mainitaan!
    Tämä ei ole mainospalsta oikeastaan.

    Äänestä

Lasten Pukutalo Satu Prinkkilä Oy, Riihimäki

Nyttemmin Satu Ylipekka KOK

Ja Vuorinen ON johtava kauppa tässä käpykylässä.

Äänestä

julkkuja ::: empäs tiiä, mut mulkkuja on kylä pullollaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


läykkäläinen kirjoitti:

Hepskukkuu Rixulaiset!

Tällättis maatiainen täällä tiedustaa onko Riihimäellä julkisuuteen päässeitä hlöitä? Paitsi Janne.. :) Ja Hirvonen.. muita en tiijjä..

- Läykkä RockRock!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu