Että ottaa päähän. Juniori-94 pelannut futista ennenkuin oppi kävelemäänkään. Silti vuosia uudet nappikset ostettiin syystä että edelliset kävivät pieneksi. Jalka kasvaa edelleen mutta nopeammin hajoavat kengät. Olen pikkuhiljaa ostanut kalliimpia kenkiä siinä uskossa että rahalla saisi myös laatua mutta ei! 139 euroa kesäkuussa maksaneet adidaksen nappikset - toisen kengän kärkiosa purkuu jo ja pahasti. Ei ihan hevillä löydy nyt intoa pistää taas satanen tai kaksi uusiin kenkiin. Onko kellään kokemusta nappisten korjaamisesta tai korjauttamisesta? Kannattaako, auttaako?
Nappisten korjaus
...
1
1736
Vastaukset
- chaem
Nahan rikkoutuessa suutarille... Kenkien huoltoon kannattaa myös kiinnittää erityistä huomiota elis aina harj. tai pelin jälkeen kunnon putsaus ja kenkälankkia päälle niin käyttöikä kasvaa huomattavasti. Itsellä adidaksen kengät, kovalle alustalle kestäneet 5v. nyt joudun ostaan uudet, damn! F50 merkkiset ollut 2v, hyvässä kunnossa ja copat olleet 1,5v, hyvässä kunnossa kanssa.
Hyvinkin aktiivisesti olen pelannut, n. 3-5harj vko ja peli/vko kesäaikana... talvella vähän vähemmällä käytöllä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2486257Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.925156KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa164359Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1523138Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123091Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1702613Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,862553Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1741724- 461679
- 681525