Missä päivitykset

Acer 1804WSMI

Kaikkiin muihin tullut, paitsi ei tähän-siis Acerin omat päivitykset. 2005 tulleet uusimmat, ihmettelen vain miksi tätä mallia ei päivitetä. Tämä malli oli Acerin lippulaiva ja kalliimmasta päästä ja on vieläkin nopeimpia koneita. (?)..

2

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1stMacFinn

      Mitä päivitystä tarkoitat? Jotain ajureitako?

      Vai mallin päivitystä uudemmille prosessoreille tai jotain?

      Eihän PC valmistajat malleja päivitä, uusi malli korvaa vanhan.

    • GiacomoM

      Itsellä myös kyseinen Acer.

      Maksoi vuonna 2004, 2350 euroa. Ostin viikko sitten uuden ASUS -merkkisen kannettavan hintaan 2399 euroa.

      Aika suuri ero siinä, mitä rahalla sai silloin, ja mitä sai nyt.
      Pelkästä mielenkiinnosta rakentelen Acer koneesta nyt niin päivitetyn version kuin mahdollista.

      Ohjelmassa on muistin lisääminen maksimikokoon, koska muistikampoja saa Aceriin tänä päivänä eurolla per kampa. Prosessorin koitan saada 2 ytimiseksi.

      Windows 7 ultimate on jo asennettuna, ja sain kaikki ajurit kättelemään seiskan kanssa. Netti ja Wi-Fi toisinsanoen toimivat hyvin, samoin kuin bluetooth.

      Aikakauden pelit pyörivät edelleen hyvin Acerissa. Acer tarjosi hyvää pelikonetta kymmeneksi vuodeksi niille peleille, joita itse pelasin.

      Mafia, laivastopelit, sukellusvene, helikopteri jne.

      Acer on päällisin puolin olevalta kunnoltaan aivan samassa kunnossa kuin se oli kun sen uutena ostin Helsingin Itäkeskuksen Data Groupista aikoinaan.

      Siksi kyseistä Aceria onkun niin mukava rakennella ja päivitellä HALVALLA huippuunsa nyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      368
      12359
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      256
      5403
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2635
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe