ilmoita ilmaiseksi asunto myyntiin??

MISSÄ?

siis missä nettiosoitteissa voin ilmoittaa ILMAISEKSI myytävästä asunnosta?

8

2885

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taasen

      haahaa.. sorry outo sanajärjestys.. En siis myy asuntoa ilmaiseksi, vaan HALUAN ILMOITTAA ILMAISEKSI.

    • ilmoita asunto

      Asuntoelmeri.fi palveluun yksityiset henkilöt voivat jättää asunnon myynti- tai vuokrailmoituksen. Ilmoitusten jättäminen on ilmaista.

      www.asuntoelmeri.fi

    • asuntomyyntiin
      • Tuo palvelu ei ainakaan anna mitään lisäarvoa. Haulla Uusimaa löytyi yksi ilmoitus, sekin jätetty huhtikuussa.

        Vertailukohtana tori.fi, kohteita samalla haulla (myytävät asunnot, Uusimaa) löytyi 244 kohdetta.

        Oikotieltä löytyi sitten vertailukelpoisella haulla (Uusimaa, myytävät asunnot, yksityinen myyjä) 516 kohdetta.

        Eli kannattaa miettiä, että mistä se ostaja joka maksaa parhaan hinnan löytyy. Oikotien ja Etuoven kävijämäärät ovat asuntoilmoitusten osalta ihan omaa luokkaansa ja maksavat takuulla itsensä takaisin (140 €, hei haloo) paremman näkyvyyden kautta. Lisäksi monet ostajat ovat valmiita ostamaan sekä välittäjän, että yksityisen myyjän kohteen (itse asiassa tutkitusti yli 80 % ostajaehdokkaista ei edes harkitse asuntoa joka on yksityisellä myynnissä), joten rajaus heittää vielä pahemmin Etuoven ja Oikotien suuntaan.

        Lisäksi kannattaa muistaa, että jos on liian persaukinen maksamaan muutamaa satasta asuntoilmoituksesta, niin on viimeistään aika ottaa välittäjä hoitamaan myyntiä. Kulut välittäjän käytöstä maksetaan sitten samalla hetkellä kun loput kauppahinnasta tipahtaa omalle tilille.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Asuntokaupoille.fi-sivuilla voi ilmoittaa myytävästä asunnosta. Kun kirjaudut ensin, niin näet kaikki ilmoitukset ja voit ilmoittaa itsekin siellä täysin ilmaiseksi. Tuota sivustoa ei ilmeisesti tunneta vielä kovin hyvin, koska siellä ei ole paljon ilmoituksia. Toivottavasti tunnettuus lisääntyy pikku hiljaa. Kyllä tuollaiselle sivustolle on suuri tarve, koska monet haluavat myydä itse asuntonsa. Asuntokaupoille.com-sivuston kautta löytää myös edullisen kiinteistövälittäjän, jos haluaa teettää kauppakirjan yms paperityön välittäjällä. Hinta vain muutaman satasen. Tuossa linkki sivustolle.

      https://www.asuntokaupoille.com/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      52
      1171
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1157
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1030
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      868
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      783
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      758
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      697
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      609
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      70
      591
    Aihe