Nyt tätä sivistymätöntä pitäis jonkun fiksumman sivistää. Ollaan hankkimassa digitelkkaria. Siis sellaista, missä on sisäänrakennettu digiviritin, ettei tarvita boxia erikseen. Olen nyt pyörinyt Gigantin ja OnOffin sivuilla etsimässä kyseisiä laitteita. Joissain vehkeissä sanotaan olevan tällainen viritin. Mutta sellaisia on tosi vähän. Mitä tarkoittaa monissa telkkareissa termi "HD-valmis"? Liittyykö se nyt jotenkin tähän digi-juttuun? Osaisiko joku antaa vinkkiä mikä olisi hintalaatusuhteeltaan hyvä digi-tv kaapeliin? Sellainen suht pieni makuuhuoneeseen. Ehkä 20-23"
Digi-tv:n hankintaan apuja!!!
Ei tajuu!
1225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Gigantti, olen alusta asti ihmetellyt mikä gigantissa vetää puoleensa, kun monesta paikasta saa huomattavasti edullisemmin.
No joka tapauksessamikäli haluaa littanan telkkarin, on se aika sama minkä valitsee, koska itse lcd panelit tulevat samoista (2-3) tehtaasta, sekä tekniikka.
eli lähinnä kuori on mikä ratkaisee ja tietysti mistä ostaa sen halvimmalla.
on off on muuten yhtä kallis kuin musta pörssi.