Tupakka

Miten helposti röökiin jää koukkuun? Pystyykö oikeesti polttamaan sillain kerran parissa viikossa?
101214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos osaisit googlettaa, niin löytäisit että tupakka voi koukuttaa jopa yhtä voimakkaasti kuin heroiini.

Äänestä

moi.. tupakkiin jää aika helposti koukkuun.. riippuu tietty ihmisestä ja näin.. ite oon polttanu ny jtn vuoden verran... enkä kyll oo pystyny polttaa kerran paris viikos.. et sillee... se on aika vaikeeta jos tekee mieli tupakkii monesti päiväs. mulla menee puoli askii päiväs :s... yleensä.. joskus vähemmän tai enemmä.. yleensä ku juon nii sillo menee aika paljo tupakkii.. voi mennä yhteen menoon 5...

voin sanoo ettei kannata ees alottaa polttamista.. siitä on vaikee päästä eroon ja se on muutenki epäterveellistä..

Äänestä
  • Joo ja mitä kauemmin poltat sitä vaikeempi siitä on koko ajan päästä eroon! Pojilla ainaski tuo tupakoimine väentyny mut mikä siinä on et tytöt rupee polttamaan, haluaako ne olla jotenki cool. Ite en ainakaa tykkäis et tyttöystävä polttais, koska ite en tupakoi!

    Äänestä

Älä ees alota polttaa röökii, Ruoho ja Hepo on 100x parempaa ja Ruoho viel ehk' terveellisempää ;DDDD
Rööki perseest ei pääse jippoilee.

Äänestä
  • Ruohoo polttaisinkin jos olis laillista, halpaa ja yhtä helppoo hankkia kun tupakkaa:D Ei siinä laittomuudessa mitään, mut ei rahat riitä semmosiin

    Äänestä

  • japasda kirjoitti:

    Ruohoo polttaisinkin jos olis laillista, halpaa ja yhtä helppoo hankkia kun tupakkaa:D Ei siinä laittomuudessa mitään, mut ei rahat riitä semmosiin

    Hahhhahahhaa mitä pellejä täällä. Itse olen polttanut sillointällöin noin 2 vuoden ajan enkä ole ollenkaan koukussa. Monet sanoo että tupakkaan jää kiinni mutta ei. Vaikka olen kokeillut polttaa yhteen menoonkin niin en vaan jää kiinni. Sen jopa unohtaa ennekuin joku puhuu siitä. Että voit maistaa ihan rauhassa 99.999999999% varmuudella et jää koukkuun

    Äänestä

  • awdawdASD kirjoitti:

    Hahhhahahhaa mitä pellejä täällä. Itse olen polttanut sillointällöin noin 2 vuoden ajan enkä ole ollenkaan koukussa. Monet sanoo että tupakkaan jää kiinni mutta ei. Vaikka olen kokeillut polttaa yhteen menoonkin niin en vaan jää kiinni. Sen jopa unohtaa ennekuin joku puhuu siitä. Että voit maistaa ihan rauhassa 99.999999999% varmuudella et jää koukkuun

    Taidat kuitenkin olla tupakointiin koukussa,mutta et kehtaa myöntää sitä.
    Tupakointi-varoitus kuvat -2008 luulisi viimeistään pienentävän tupakointia,joka ON tosiasia!!.
    Se on välinpitämätön,joka on toista mieltä kuvista,mitä tupakointi aiheuttaa!!.

    Äänestä

  • Rööki on ihan perseestä, ite lupasin olla polttamatta paljon kesällä, mutta kyllä sitä sitten meni liikaa... Ihan typeristä syistä sitäpaitsi, siks et "toisetki vetää kyl mäki voin yhen polttaa", ei se pitkällä tähtäimellä pari viikossa onnistu millään... Älä ees alota vaikka olis mikä, yhdyn Ancient Mythiin, paitsi et hepokin on ihan paskaa... se koukuttaa kans helvetin pahasti... Et Smoke weed everyday vaan;)

    Äänestä

Miks ihmeessä ihmiset ees polttaa? Miettikää nyt vähän hei. Se on tikku, jossa on kuivattuu ruohoo välis ja sit sytytät sen tulee ja vedät keuhkoo. Ainii, onhan se "katu-uskottavaa" ja se on myös hyvä syy tupakoida että "Kamutki tupakoi". Siis ei helvetti, on palikkamaisii ihmisii...

Äänestä
  • tupakka tappaa joka toisen tupakan aiheuttamaan sairauteen ja KYLLÄ, jo nuorena keuhkomuutoksia tapahtuu ja KYLLÄ, nikotiini vastaa heroiinin riippuvuutta ja tosiaan on erittäin harvinaista, et joku ei muka jäisi siihen koukkuun.

    Sitä paitsi krapula on paljon pahempi tupakoitsijalla ja tupakointi lisää rasvan kertymistä vyötärölle ajan kuluessa. Murrosikäisen aineenvaihduntakaan ei ole ikuista :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1230123 kirjoitti:

Miten helposti röökiin jää koukkuun? Pystyykö oikeesti polttamaan sillain kerran parissa viikossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu