kertokaa minulle että mitä te tekisitte tässä: Tyttöystävänne kertoo teille että sinun hyvä kaveri on lähetelly hänelle viestejä joissa kertoo rakastavansa häntä oikeesti ja että Sinä et ole tämän tytön arvoinen..
Mitä te tekisitte? Siis sanoisitte tyttöystävällenne ja sille kaverille joka oli lähetelly niit viestejä, vaikka tiesi että olette yhdessä..
Toivottavasti ymmärsitte asiani..=)
Mitä te tekisitte? Siis sanoisitte tyttöystävällenne ja sille kaverille joka oli lähetelly niit viestejä, vaikka tiesi että olette yhdessä..
Toivottavasti ymmärsitte asiani..=)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aika paha. Kaveriin välit tuhoutuvat aika varmasti. Kysyisin tytön tunteita ja niiden perusteella tekisin ratkaisuni.
vielä sen että teinkö oikein kun kerroin poikakaverilleni tästä sen kaverista??vai olisiko minulla pitänyt vain olla hiljaa?
No aina kannattaa olla rehellinen. Jos sä et ois kertonu.. Se ois ehkä loukannu sitä poikaa ennemmän..
Tommoset selkään puukottaja kaverit ei oo sun poikaystäväs ystävyyden arvoisia..ja nyt kun se tietää faktat se voi itse päättää miten sen 'kaverinsa' kanssa menettelee.
Mä pistäisin heti välit poikki moisiin retkuihin..
tietty ainahan on mahdollista, jos se oli sen hyvä kaveri, että toi on vaan pieni testi: jos jätkäs epäilee että saatat olla petollinen se vois hyvinki pyytää että sen kaveri yrittäis iskeä sut.. itse ainakin saattaisin tehdä niin
Aika paha, otan osaa. :(
Musta asia kuuluu kaikille kolmelle ja varmaan olisi järkevintä keskustella asiasta kaikkien kanssa. Eli tyttöystävän kanssa voisi keskustella että onko teidän välinen suhde ok ja jatketaanko. Kaverin kanssa voisi keskustella että miksi hän haluaa rikkoa välejä. Tuon tarkemmin on vaikea mennä kirjoittamaan sulle valmista käsikirjoitusta.
Helppohan tuo on tietysti sanoa, mutta niin haluaisin asian hoitaa jos samanlaista sattuisi omalla kohdalla.
ookkay... mulla on semmonen mielipide, et jos oon jonkun tytön kans yhess ja se tyttö jättää mut toisen takii, niin siitä vaan... (en voi estää, jos se on sen tahto) ...mut tässä asiassa kysyisin tytöltä(ni), et kumpi meistä on sille parempi vaihtoehto... jos se tykkää enemmän musta kuin siitä, niin hyvä homma... mut jos se tykkää enemmän mun frendistä niin menköön... TAKASIN EI OO TULEMISTA!!
tänään poikakaverini luona, emme pahemmin puhuneet asiasta, mutt sainoin hänelle että minä rakastan sinua, enkä halua menettää häntä sen toisen pojan takii...
toivottavasti jätkäni ymmärtää...