Onko kukaan muu pannut merkille,että kirjoitusten taso on laskenut ?Kinastellaan,uhotaan,provosoidaan,haukutaan hyvätkin jutut.Väkisin tulee mieleeni,että keskenkasvuset ne täällä mekastaa.Ei kai aikuinen mies/nainen ole sellainen,eihän? Minä nautin rakentavista ja ajatuksia herättävistä jutuista.Itse en kai sellaisia"henkeviä"osaakkaan.On ilo lukea esim.pientä kulkijaa,mankkaan mirkkua,rankano juulia ja romani miestä ja lukuisia muita,kertakäyttö-nimimerkkejä.Vaikeistakin aiheista voi ja saa kirjoittaa,kun tekee sen asiallisesti.Silloin ei sheriffinkään tartte lähteä poistelemaan.Palstassa lukee:romano-ja -vain romanien käyttöön,Okei,mutta kyllä mielestäni KAIKKI saa kirjoittaa,jotka hyviä juttuja kirjoittaa,no sekin on niin,kuka mistäkin tykkää.Odotan innolla,mitä syksy tullessaan tuo.Ei muuten riitä,että pesee kädet jos mieli on likainen.Sieltä ajatukset lähtee.
Kirjoitusten tasO
^¨mie vaan^yksi tuhansista.
2340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ajattelin naurahtaen; sinun kirjoitus oli hyvä ajatus ei siitä,mutta että oliskohan sitä mahdollista jalostua tuossakin asioiden kannalta ,että voisi kuvailla et olemmehan kuin lyntättyjä seinää vasten, happi pakenee!
ainakin tuntuu että vedän ilmat sisääni,ja odotan ettet kauluksesta seinälle nosta, mua
jotenkin huvittaa se
että jossakin vaiheessa ottaa päähän pirusti
onko se sitä että sitten kun aikansa pumppaa tota
valitusta saa siitä tarpeekseen,
ja toisaalta ongelmissa uiminen vie voimia,
turhauttavaa ja on ilotonta ja toivotonta ,kuka sitä jaksaa jauhaa mutta toisaalta saa kaikki huutaa, täällä sitä tullaan!!!
että ei mitään pahaa saa aikaan
(jos sattuu )sattuu
jos asia ei sitten ainakaan rakentavaa siltaa tee jos ei niin ei,
toisaalta kasvaminen on uhka sille jolla on kallion kivellä jalkansa, liukasta on,
muttei kasvu ja kipu tee vaikeaksi aina
osana on vain kestää ja kerskua että ajattelua
se on
on se
ihmisyyttä.
Kärsimättömänä haluai joskus omiin asioihin neuvoa ja"joskus tuleekin tosi hyvä juttu eteen"!
tiedätte mitä yleensä ihminen ainainen paapominen
tekee inhimillisyydelle ? ja siksi olette kuitenkin ystävinä ! täällä on vierailu kivaa..
elämä vie paljolti sitä rataa,ettei oikein kunnolla tiedä mistä olisi mieltä mutta sitten tässä olen kuitenkin jotenkin huomannut toisin,.
kun tosiasiassa ollaan aika vähillä keinoilla mistään elämän (taika sauvana)
muutoksesta vastuussa,
mut on täällä toisinaan tosielämää kohtaavia koskettavia ajatuksia
ja varsinkin iloitsen kaltaistesi esittämästä hyvästä palautteesta
miten jollakin onkin niin
tosi voimin, ja toimiin rohkaisevat ajatukset!
apina häkistä
ei näytä olevan olemassakaan positiivisia mielipiteitä, tai jos on niistä ei jaksa kirjottaa..mitä tulee haukkumiseen ja alas painamiseen niin joha rupee tulenkuva aiheen eessä loistamaan.. se vaan on niin. ajanhenki laittaa ihmiset inhoomaan toisiaan ja kaikkea