Saartenväliset lennot?

Yksi innokas

Onko kenelläkään kokemuksia Kap Verden eri saarten välisestä lentoliikenteestä? Esim Sal - Sao Vicente?

Kuinka paljon suunnilleen maksaa? Ostetaanko liput vasta kentältä vai kuinka toimii? Vai toimiiko ollenkaan? :)

Tarkoitus on matkata Salille joulu-tammikuun vaihteessa, ja ajattelin tehdä päivä- tai yön-yli -matkan joko Sao Vicenteen, Santiagolle tai Boavistalle.

Muitakin vinkkejä otetaan vastaan :)

2

2157

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paikalla käynyt

      Lentoja on eri saarille eri määrät. Santo Antaolle ei muistaakseni lennetty ollenkaan. Lennot maksavat keskimäärin 50-100€ kpl mikäli oikein muistan. Lentoyhtiöitä on kaksi toinen on tacv ja toista en muista. Lennot on syytä ostaa etukäteen, koska ne ovat usein (älyttömään aikaan lähteviä lukuun ottamatta) aivan täyteen buukattuja tai jopa yli. Lennot on syytä varata todella hyvissä ajoin. Kentälle pitää menne myös aikaisin, että varmasti mahtuu. Heti perille saavuttua on ilmoittauduttava lennolle ja varmistettava että se menee sovittuun aikaan. Lentojen aikataulut muuttuvat näet usein ilman ennakko varoituksia ja jopa vielä samana päivänä. Päiväretkeä et oikein ehdi tehdä, mutta yön yli reissu esim. Santiagolle olisi varamaan ihan mukava lisä matkaan.

    • Miimu

      Meillä on matka ostettuna Finnmatkoilta ja tilattu 1 päivän retki Santiagolle. Maksaa 189,- €. Hintahaarukka päivän retkille eri saarten välillä oli 160 - 250 €

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      677
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      51
      582
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      478
    Aihe