Aikomukseni on kierrellä Etelä-Euroopassa koko pitkä Suomen talvi isolla matkailuautolla. Noin joulu-helmikuun ajaksi lentäisin muutamaksi kuukaudeksi Thaimaan lämpöön - Ehkä lähtömaana Espanja (Malaga) tai Marokko Casablanca tai...?
Osaako kukaan Espanjan tuntija kertoa, onkohan Malagassa (lähistöllä) tarjolla ja millaiseen hintaan turvallista (vartioitua) pysäköintiä yhteensä noin 13 metriselle yhdistelmälle (auto yli 8 metriä perässä Smartin autotraileri n. 4m) 2-3 kuukaudeksi vuoden vaihteessa?
Kaikki, mitä netistä löytynyt pyörii noin /- 20€ / päivä eli auto lomailisi Espanjassa samaan hintaan kuin minä Thaimaassa :) Siis autolle jotain edullisempaa vaihtoehtoa haussa!!
Pitkäaikaispysäköinti
Malagassa
1
355
Vastaukset
- Axarquia
taida olla muuta kuin leirintäalueita, siis vartioituja. Ja niitä varmasti oletkin jo katsellut netistä, mutta tässä hyvä linkki Andalucian virallisille sivuille:
http://www.andalucia.org
-> donde alojarse/ where to stay.
Mukavaa lomaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741