Missä vika?

Miehelläni on vaikeuksia laueta, mistä voisi johtua? Tämä on aika inhottava ongelma nimittäin jos yrittää saada lapsen. Mikä on muuten se paras hetki tulla raskaaksi, pitääkö paikkansa 13pv. kuukautisista?
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minunkin miehelläni on ollut koko yhtei-elämämme ajan vaikeuksia laukeamisessa.Minä rakastan häntä ihmisenä ja olemme ottaneet rennon suhtautumisen sänky-elämään,pakolla ei mikään onnistu,hän on sitten kun olemma vauvaa alulle yritelleet auttanut vähän kädellä ja kolme lasta olemme onnistuneet samaan aikaiseksi.Iloa pitää elämässä olla ja huumoria ja aina ei syytä tai vikaa ole,olemme ajatelleet,että jotain alitajunnassa mieheni jännittää ja koska mikään oma konsti ei ole auttanut,olemme asian hyväksyneet ja nauttineet elämästä.Jokaisella naisella on oma ovuloimis-hetkensä ja se on riippuvainen kk-kierrosta,puolessa välissä kiertoa on meillä tärpännyt.Vauva-onnea teillepäin!:)

Äänestä

luin sun viestisi ja on aivan pakko vastata. Miehelläni ja minulla on hieman samantapainen ongelma, kylläkin niin, että miehelläni ei aina tahdo ottaa eteen. Ja kuinka ollakkaan juuri silloin, kuin olisi otollisin hetki tulla raskaaksi. Ihan yksinkertainen syy on varmaankin siinä, että olemme harrastaneet seksiä jo muutamaa päivää ennen varsinaista h-hetkeä ja yksinkertaisesti mieheni vehje on ns."stressaantunut" Yksinkertainen ja hyvä neuvo on, että harrastaa seksiä vain joka toinen päivä. Eli yhden päviän antaa ihan olla vain. Jopa kynegolikitkin sanovat, että on ihan hyvä pitää välipäiviä, jolloin sperman laatu on parempi jne.
Niin sinä kysyit, että mikä hetki on parhain tulla raskaaksi. No yleensähän se on se 14 pv menkkojen alkamispäivästä. Eli, jos sulla on kierto esim. 32pv, niin siinä tapauksessa puoliväli olis siinä 15pv:n tienoilla. Kannattaa alottaa jo tiivis sekstailu muutamaa päivää ennen ja jatkaa sitä muutaman päivän yli puolesta välistä, niin on ainakin parhaat mahikset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanna kirjoitti:

Miehelläni on vaikeuksia laueta, mistä voisi johtua? Tämä on aika inhottava ongelma nimittäin jos yrittää saada lapsen. Mikä on muuten se paras hetki tulla raskaaksi, pitääkö paikkansa 13pv. kuukautisista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu