Topfield 5200 C - Saksassa

Topfield 5200 DVB-C kahdella tunerilla, ilman kovalevyä 297 euroa. Saksassa.

Tuohon kun hommaa 80Gt kovalevyn ja mahdollisesti Conax-palikan niin on alle 400 euroa.

Se on vaan tyhmää maksaa liikaa.
3421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toimiiko, onko tekstitys, onko suomenkieliset valikot? Maailmassa on kymmenkunta erilaista tv-standardia, niin digissä kuin analogiapuolella

Äänestä
  • ..niin pitäsi, ellei Suomen kodinkauppiat ovat yhteistyössä a.o. ministeriön kanssa pääseet sellaiseen standardiin, joka ei muualla ole käytössä. Sehän on tietysti ihannemenettely kaupan kateen kannalta.

    Epäilen kuitenkin, että puheet Suomen tv-standardin erilaisuudesta ja laiteiden sopimattomuudesta ovat pötyä.

    Aionkin tuodaa syksymmällä Saksasta nettin kautta tilattua comboboksi, että näin antennikanavat ja sat-kanavat samasta boksista. Siinäpä siten nähdään, miten on asia. Minulla ei tietenkkän ole väliä, vaikka valikot olisivat jollain muallakin kielelää kuin suomea.

    Äänestä

josta puuttuu mm. HDMI.

Ruotsissa myytävän 5700 saa samaan hintaan, ellei jopa halvemmalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


297 euroa kirjoitti:

Topfield 5200 DVB-C kahdella tunerilla, ilman kovalevyä 297 euroa. Saksassa.

Tuohon kun hommaa 80Gt kovalevyn ja mahdollisesti Conax-palikan niin on alle 400 euroa.

Se on vaan tyhmää maksaa liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu