Topfield 5200 C - Saksassa

297 euroa

Topfield 5200 DVB-C kahdella tunerilla, ilman kovalevyä 297 euroa. Saksassa.

Tuohon kun hommaa 80Gt kovalevyn ja mahdollisesti Conax-palikan niin on alle 400 euroa.

Se on vaan tyhmää maksaa liikaa.

3

420

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toimiiko, onko tekstitys, onko suomenkieliset valikot? Maailmassa on kymmenkunta erilaista tv-standardia, niin digissä kuin analogiapuolella

      • ulkomaalainen

        ..niin pitäsi, ellei Suomen kodinkauppiat ovat yhteistyössä a.o. ministeriön kanssa pääseet sellaiseen standardiin, joka ei muualla ole käytössä. Sehän on tietysti ihannemenettely kaupan kateen kannalta.

        Epäilen kuitenkin, että puheet Suomen tv-standardin erilaisuudesta ja laiteiden sopimattomuudesta ovat pötyä.

        Aionkin tuodaa syksymmällä Saksasta nettin kautta tilattua comboboksi, että näin antennikanavat ja sat-kanavat samasta boksista. Siinäpä siten nähdään, miten on asia. Minulla ei tietenkkän ole väliä, vaikka valikot olisivat jollain muallakin kielelää kuin suomea.


    • Boxieissa löytyy

      josta puuttuu mm. HDMI.

      Ruotsissa myytävän 5700 saa samaan hintaan, ellei jopa halvemmalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1413
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      488
      1200
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      165
      716
    4. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      44
      627
    5. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      627
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      190
      617
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      602
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      21
      569
    9. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      563
    10. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      547
    Aihe