tyhmä kysymys varmaankin, mutta kun tuota uintitaitoa vaaditaan, niin pitääkö esim. sukeltaa pitkiä matkoja tms?
Emon uintitaito
puntarissa..
3811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainakin ymmärtääkseni, pitää pystyä uimaan 200 metriä. Tyylillä ei ole väliä. Sit on lisäksi varsinaisia pelastautumisharjoituksia, mutta tuskin niissäkään sukeltamaan joutuu.
Kyllä minä lähtisin ihan siitä, että jos kone tippuu mereen,niin sinun tehtävä on huolehtia asiakkaista. Tällöin voit joutua sukeltamaan uintitaidottomia pinnalle tai yleensäkin uimaan veden varassa pelastustehtvissä. Tämän takia sitä uimataitoa kysytään.
Onko tietoa millainen uimatesti on, eli joutuuko uimaan vaatteet päällä niinkuin oikeassa tilanteessa, saako uimatyyliä vaihtaa välillä, onko joku tietty aika mihin pitää 200m uida.... muuta temppuja joita joutuu tekeen?