SPRUITS SPURITS! Korko ei enää nouse, EKP painaa jarrua, ihanaa leijonat ihanaa, torilla tavataan! Loistava uutinen. Kyllä nyt hymyilyttää ja sydäntä lämmittää.
Taloussanomat: Korot ei enää nouse
Jipii!!!!!!!!!!!!!!!
91004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siis häh?
Markkinat sivut 16-17, otsikko Odotus koronnostosta hiipuu, kirjoittaja Ahti Terhemaa.
"Sijoittajat ja analyytikot ovat luopuneet ajatuksesta, että EKP nostaisi korkoaan ensi viikon korkokokouksessaan."
Vanha juttu, Hesari kertoi jo eilen että EKP ei nosta enää korkoja tänä vuonna
Missä se rommaus nyt viipyy?? Tälläset uutiset eivät ole omiaan lisäämään rommaususkomustani.
Rommaus on nimittäin täydessä käynnissä. Luin sen tältä palstalta jo neljä vuotta sitten. Vähän olen ihmetellyt. kun se ei näy tilastoissa.
rommauksesta jo 7vuotta sitten. Eipä kuulu.
IHANAA OLLA TUULARI
OMA ASUNTO, EIKÄ KOROTKAAN NOUSE
RAKASTAN TEITÄ!!!!!!!
Jos talouden ennustaminen olisi niin helppoa että taloussanomien analyytikot pytyisivät sen varmaksi ennustamaan, ei suhdannevaihteluita olisi olemassakaan.
Myös markkinakorot ja EKP:n ohjauskorkoa ennakoiva eonia-swap-korko on lähtenyt laskuun pitkän nousu jälkeen. Käänne on tapahtunut, hurraa,nyt poksautellaan tsamppanjaa kuin Räikkönen konsanaan!
Ihanaa leijonat ihanaa!