Nyt se myrkyn lykkäs kuinkas saadaan häät toimimaan oikea oppisesti.
Kyse on siitä että morsiammen vanhemmat eronneet ja jo uusissa liitoissaan.
Sulhasen äiti ja isäpuoli, ja isä tulee uuden naisystävänsä kera.
Ja kyse on tuosta häävalssista, miten se saadaan toimimaan oikein, jottei kenelläkään olisi nokan koputtamista tästä asiasta.
Apua auttakaas, uusioperheen Häät tulossa
6
750
Vastaukset
- MarrasMorsian -07
Meillä on melkeinkin samanlainen tilanne. Morsiamen vanhemmat eronnu ja molemmilla uudet avokit. Sulhon vanhemmat asumuserossa, eikä kummalakaan uutta puoliskoa.
Meillä menee homma näin:
Eka valssi hääparin
Tokassa tanssii ensin morsiamen OIKEAT vanhemmat hääparin kanssa ja sulhon vanhemmat keskenään. Puolessa välissä vaihto. Eli sulhon vanhemmat hääparin kanssa ja morsiamen vanhemmat keskenään.
Kolmas alkaa sitten morsiamen vanhempien avokeilla :) Ja siinä vaiheessa kaikki muut saa tulla mukaan kans!
Kolmannen loppuosa onkin sitte jo arvotus. Morsiamen veli ja sen vaimo kai ois sitte seuraavana.
Neljäs onki sit ihan miten kukaki tykkää..- MarrasMorsian -07
Nii en siis tiiä, et miten etiketin mukaa ja oikee oppisesti se menee, mut luulis, et tossa ei kenenkää tarvii pahottaa mieltään!
MarrasMorsian -07 kirjoitti:
Nii en siis tiiä, et miten etiketin mukaa ja oikee oppisesti se menee, mut luulis, et tossa ei kenenkää tarvii pahottaa mieltään!
isäpuoli on hoitanut, pojan melkein koko elämän, ja isä ei ole olut missään vaiheessa mukana, ja nyt yllätyksenä katsoo isän velvollisuudet 30 vuoden jälkeen, että kumpi oikein isä on, isäpuoli tai biologinen isä.
- kynnys koputtaa
Toffe kirjoitti:
isäpuoli on hoitanut, pojan melkein koko elämän, ja isä ei ole olut missään vaiheessa mukana, ja nyt yllätyksenä katsoo isän velvollisuudet 30 vuoden jälkeen, että kumpi oikein isä on, isäpuoli tai biologinen isä.
eikö hää pari voi tanssia keskenään ja sitten kaikki omine parineen ja jos isä tahtoo tytärtä tanssittaa toki se on suotava. Tai sitten ette tanssi ollenkaan niinkuin monissa nykyhäissä.
kynnys koputtaa kirjoitti:
eikö hää pari voi tanssia keskenään ja sitten kaikki omine parineen ja jos isä tahtoo tytärtä tanssittaa toki se on suotava. Tai sitten ette tanssi ollenkaan niinkuin monissa nykyhäissä.
Kiitokset kovasti, kun haluaa häiden menevän nappiin.
Eikä kenenkään tarvitse olla nenä nurinpäin.
Pöytäjärjestelyt saatiin kuntoon, mutta sekin vaati pohdintaa, että ollaan samassa, jos hieman erillään, ja turvalliset vierustoverit ympärille.- Tapiiri
Sulhon vanhemmat eronnut ja molemmat tahoillaan naimisissa. Ollaan ajateltu että toimitaan ihan perinteisesti, vaikka isä ja äitipuolet ovatkin roikkuneet kuvioissa jo useamman vuoden, ei heidän tarvitse päästä tanssahtelemaan.
En kyllä haluaisi tanssia appeni kanssa, hän on oikea persreikä, mutta minkäs teet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293255- 1181302
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101235- 581011
- 711008
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu185985olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26947Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38911Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66890Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78835