Vanhojen pelien äänet kuuluviin???

Ostin uuden koneen ja äänikortiksi valitsin SB Live 5.1 . Kauhuksni huomasin etten saa vanhojen kunnon pelien (kuten esimerkiksi Monkey Island)ääniä kuulumaan. Mikä avuksi???
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ohjelma nimeltään scummvm tai jokin sellainen
pyörittelee näitä wanhoja kunnon pelejä kuten
monkey islandit, sam & max ja day of the tentaclea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Le Chuck kirjoitti:

Ostin uuden koneen ja äänikortiksi valitsin SB Live 5.1 . Kauhuksni huomasin etten saa vanhojen kunnon pelien (kuten esimerkiksi Monkey Island)ääniä kuulumaan. Mikä avuksi???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu