Onko Teissä Merihotellissa ja Pontuksen yöclubilla käyneitä? Hakaniemessä Stadissa Ensimmäinen yöclubi Suomessa:)
Olisi tod. kiva tietää=D
MeriHotelli ja Pontus!=D
11
2052
Vastaukset
- siiliäiti
ne molemmat oli kovia meno paikkoja 70 luvulla tuli kyllä käytyä muutaman kerran
- väärä puoli
Muutaman kerran vain, olivat väärällä puolella siltaa!
- Ak:n lapio
väärä puoli kirjoitti:
Muutaman kerran vain, olivat väärällä puolella siltaa!
Vai pelkäsitkö, että aate tarttuisi?
- Anonyymi
Tuli käyttyä useamman kerran 70 luku kun olin nuori villi ja vapaa nainen.Mahtavaa oli.Nykyisin en käy kuin Hakaniemin torilla toripäivillä ja Kesällä!Käviät nyky aika kyseinen paikka,eivät ole tämä sivusto.
- discohile
Muistan muistan.Oli myös Ympyrätalossa Kultainen Orava ja vanhan messuhallin luona disco 66,oli myös Arkadia ja Kylterin kellari,Royal-disco,Ratakadulla myös joku,nimi ei tuu mieleen,olihan niitä ja tuli käytyä,silloin kun oli nuori ja elämä kutsui.
Ja teki mieli tanssia!!
Toista se on nyt....sanoo eräs- oli kaikkea kivaa
Missään noissa em. en käynyt, mutta KY (yo papereilla) oli kova sana, Botta, sitten tuli Old Bakers, Mikado, Fizz, Hesperian yökerho, Hesa klubi, sambakarnevaalit, oi noita aikoja.
- Kutv M
Tanssipakat kylläkin.Sörkän Fennolla
(olikohan nimi oikein) ehdin muutaman
käynnin tehdä ennen kuin lopetettiin.
Yrjönkulma,hämis ja kultsa oli vakiopaikkoja. - lannenhunttari
sielta---- niin silloin 70-luvulla kaveri houkutteli
minut 'sivean' nuorenmiehen pontukseen... ja kuinka ollakkaan,nyt sita on oltu enemman,tai vahemman onnellisesti 30 vuotta naimisissa tyttosen kanssa ,joka sielta matkaan lahti.
kummatkin olimme silloin [ja vielakin] sellaisia ,jotka emme kayneet juuri milloinkaan yo-clubeissa, mutta ystavan yllytyksesta [johdatus] satuimme sinne menemaan
jo silloin pontuksessa oli 'international' meininki.
oi niita aikoja.............l-h - namisuku
ja likkakaverini oltiin Pontuksen vakioasiakkaita..heh. Hauskaa oli, railakasta menoa=) Kiitos vastanneille kivoista stooreista:)
Muistoihin jää Pontus! - Anonyymi
Olen paikassa käynyt monet kerrat - 70 luvulla.
- Anonyymi
Pontus oli jonkun aikaa suosikkidisconi. Ei montaa muuta ollutkaan.
66 oli Mantskulla, mutta siellä ei ollut yhtä hyvä fiilis. Pontus oli rautaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 573803
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.463187Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1532959Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,442850SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752426Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621931Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a241915Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1281796- 891239
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681190