Onko Teissä Merihotellissa ja Pontuksen yöclubilla käyneitä? Hakaniemessä Stadissa Ensimmäinen yöclubi Suomessa:)
Olisi tod. kiva tietää=D
MeriHotelli ja Pontus!=D
11
2008
Vastaukset
- siiliäiti
ne molemmat oli kovia meno paikkoja 70 luvulla tuli kyllä käytyä muutaman kerran
- väärä puoli
Muutaman kerran vain, olivat väärällä puolella siltaa!
- Ak:n lapio
väärä puoli kirjoitti:
Muutaman kerran vain, olivat väärällä puolella siltaa!
Vai pelkäsitkö, että aate tarttuisi?
- Anonyymi
Tuli käyttyä useamman kerran 70 luku kun olin nuori villi ja vapaa nainen.Mahtavaa oli.Nykyisin en käy kuin Hakaniemin torilla toripäivillä ja Kesällä!Käviät nyky aika kyseinen paikka,eivät ole tämä sivusto.
- discohile
Muistan muistan.Oli myös Ympyrätalossa Kultainen Orava ja vanhan messuhallin luona disco 66,oli myös Arkadia ja Kylterin kellari,Royal-disco,Ratakadulla myös joku,nimi ei tuu mieleen,olihan niitä ja tuli käytyä,silloin kun oli nuori ja elämä kutsui.
Ja teki mieli tanssia!!
Toista se on nyt....sanoo eräs- oli kaikkea kivaa
Missään noissa em. en käynyt, mutta KY (yo papereilla) oli kova sana, Botta, sitten tuli Old Bakers, Mikado, Fizz, Hesperian yökerho, Hesa klubi, sambakarnevaalit, oi noita aikoja.
- Kutv M
Tanssipakat kylläkin.Sörkän Fennolla
(olikohan nimi oikein) ehdin muutaman
käynnin tehdä ennen kuin lopetettiin.
Yrjönkulma,hämis ja kultsa oli vakiopaikkoja. - lannenhunttari
sielta---- niin silloin 70-luvulla kaveri houkutteli
minut 'sivean' nuorenmiehen pontukseen... ja kuinka ollakkaan,nyt sita on oltu enemman,tai vahemman onnellisesti 30 vuotta naimisissa tyttosen kanssa ,joka sielta matkaan lahti.
kummatkin olimme silloin [ja vielakin] sellaisia ,jotka emme kayneet juuri milloinkaan yo-clubeissa, mutta ystavan yllytyksesta [johdatus] satuimme sinne menemaan
jo silloin pontuksessa oli 'international' meininki.
oi niita aikoja.............l-h - namisuku
ja likkakaverini oltiin Pontuksen vakioasiakkaita..heh. Hauskaa oli, railakasta menoa=) Kiitos vastanneille kivoista stooreista:)
Muistoihin jää Pontus! - Anonyymi
Olen paikassa käynyt monet kerrat - 70 luvulla.
- Anonyymi
Pontus oli jonkun aikaa suosikkidisconi. Ei montaa muuta ollutkaan.
66 oli Mantskulla, mutta siellä ei ollut yhtä hyvä fiilis. Pontus oli rautaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13810732
- 525150
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452353Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1142219- 292063
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131661Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411482Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291174Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v341133Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk551034