Radio City laajenee radioaalloille?

Kaupunkiradiot CITYksi?

Muuten ei olisi kohtaa City Suosittelee:. Tuossa alempana jossa neljän kaupunkiradion logoa jotka vievät niiden kotisivuille.

En sano varmaksi, mutta sellainen pikkuarvaus.

http://radiocity.fi/?sesID=
7852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Vuoden 2006 lopussa hiljentynyt Radio City aloitti nettilähetyksensä tänään klo 15.00. ”Olemme saaneet maanantaista lähtien satoja sähköpostiviestejä kuuntelijoilta, jotka ovat innoissaan Radio Cityn paluusta. Myös median kiinnostus on ollut ilahduttavan runsasta. Parina viime päivänä Radio Cityn kotisivuilla on käynyt tuhansia eri kävijöitä hakemassa tuntumaa tulevaan” kommentoi ohjelmajohtaja Jussi Suvanto SBS Mediasta.

Radio Cityä kehitetään loppuvuoden aikana yhdessä kuuntelijoiden kanssa. Aluksi soitamme vain rockia ja keräämme netin kautta kuuntelijoiden ajatuksia siitä, millaista musiikkia ja sisältöä sekä minkälaisia persoonia he haluaisivat kuulla Radio Cityssä. Kommentointi tapahtuu palautelomakkeen kautta.

Radio Cityn nettiradio löytyy osoitteesta www.radiocity.fi.

Keep on rockin'"

http://www.voice.fi/article.jsp?subpage=musiikkiuutiset&id=2440079&

Elikkä. Kuulijat ja CITY tekevät radion ja tulossa juontajia ja ohjelmistoa mikä tarkoittaa, että kaupunkiradiot CITYksi.

Äänestä

  • Radio City on paska! kirjoitti:

    Viallinen Radio Cityn nettiradio äänenlaatu nykii pahasti, mikä mättää tässä internet osoitteessa Viallinen Radio Cityn nettiradio äänenlaatu internet osoitteessa http://www.radiocity.fi/radiocityplayer/radiocity.m3u

    Onko joku saanut tuon nettiradion toimimaan? Itselläni ei ainakaan toimi, herjaa vaan connection timeoutia.

    Kannattaako siis vikaa lähteä etsimään oman koneen asetuksista vai onko kaista vaan tukossa?

    Äänestä

  • asdsdf kirjoitti:

    Onko joku saanut tuon nettiradion toimimaan? Itselläni ei ainakaan toimi, herjaa vaan connection timeoutia.

    Kannattaako siis vikaa lähteä etsimään oman koneen asetuksista vai onko kaista vaan tukossa?

    Hyvin kuuluu. Et vaan osaa?

    Äänestä

Voihan se hakea tilapäistä lupaa kolmeksi kuukaudeksi Taajuus voisi olla 105,5 Mhz
LVM asettaa toimiluvat hakuun kun puhutaan pidemmistä 5 vuoden luvista ja silloin päätökset luvansaajasta tekee valtioneuvosto Luvat on asetettava hakuun julkisesti SBS ei tule olemaan ainoa hakija jos lupia on edes jaossa pkseudulla

Äänestä
  • eiköhän se sitten taajuudelle 102,8 tuu jos basso loppuu. lvm ei voi myöntää taajuutta muulle vedoten erityisryhmiin. mihin vitun erityisryhmiin?

    Äänestä

  • eiköhän.. kirjoitti:

    eiköhän se sitten taajuudelle 102,8 tuu jos basso loppuu. lvm ei voi myöntää taajuutta muulle vedoten erityisryhmiin. mihin vitun erityisryhmiin?

    Ei lvm voi myöntää pysyvää lupaa. Valtioneuvosto on ainoa myöntäjä. SBS voi ostaa Basso radion. Silloinkin valtioneuvosto ratkaisee asian.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin on! kirjoitti:

Kaupunkiradiot CITYksi?

Muuten ei olisi kohtaa City Suosittelee:. Tuossa alempana jossa neljän kaupunkiradion logoa jotka vievät niiden kotisivuille.

En sano varmaksi, mutta sellainen pikkuarvaus.

http://radiocity.fi/?sesID=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu