Ongelmana on että 6-vuotiaan bokseriuroksen alahampaat on kääntyneet sisäänpäin ja purressa ylähampaat osuvat alahampaisiin ja painavat niitä sisäänpäin. Koira narskuttelee hampaitaan ikävän kuuloisesti.. oikeestaan kuuluu välillä kamala rusahdus että iha säikähtää ovatko hampaat enää edes tallessa :S Eläinlääkärillä käytiin asian takia, mutta ei tehnyt tälle ongelmalle mitään, teki vain koirallemme leikkauksen ylikasvaneiden ikenien poistamiseksi.
Onko teillä kokemusta asiasta? Pitäisikö alahampaat kenties poistaa leikkauksella?
hammasvaivoja...
minävain :)
0
244
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839