elikkä mulla on koneella f-secure internet security 2007 eikä se päivitä virustunnisteita!!
miten ne saa ite päivitettyä????
nyt 18 päivää jo vanhoja..
aikaisemmi tehny samaa että lopettaa iteksee päivitykset mutta jotenki saanu aina kuntoon värkättyä, nyt ei vaan onnistu
miten ne saa ite päivitettyä????
nyt 18 päivää jo vanhoja..
aikaisemmi tehny samaa että lopettaa iteksee päivitykset mutta jotenki saanu aina kuntoon värkättyä, nyt ei vaan onnistu
Vastaukset 3
Vanhimmat
että kannattaa soittaa tukeen hetimiten.
Rekisteriä siivoillut? Toinen virustorjuntaohjelma koneella samaan aikaan/muita skannereita aktiivisena taustalla? Kello ja pvm. ajan tasalla?
Kai automaattiset päivitykset on päällä?!
Uudelleen asentaminen auttanee myös. Poista vanha asennus asianmukaisesti ohjauspaneelin kautta ja laita "etsi" -toimintoon F-Secure. Poista rippeet ennen uutta asennusta. Itse poistin kerran näiden jälkeen rekisteristä koko Data Fellowsin, kun oli ongelma uudelleen asentamisen kanssa. Se auttoi.
Puoli tuntia meni, mutta löysinpäs: ftp://ftp.f-secure.com/anti-virus/updates/fsupdate2.exe
Tuossa on virustunnisteet. Lataa ja suorita. Linkki löytyi Elisan sivuilta:
http://tuki.elisa.fi/asiakastuki/elisa.do?id=hen_as_paka_in_tietoturva,dokumenttisivu_tietoturva_0032.htm
sehän otti ja toimi :)
kiitos tosi paljon :)
Arvaas mitä? Näin viestisi vasta nyt. On tämä sivusto varsinainen sekunda.
Mutta hyvä, että homma pelaa taas. Alkoiko automaattiset päivitykset toimia tämän tunnistepäivityksen myötä, vai teitkö jotain muutakin? Löytyikö vika jostakin?