PITKÄNMATIKAN

Mitenköhän tää tehdään:

sin(-9pii/4)

yritin sillee et (-9*180)/4

sin(-405)= -0,7

vastaus pitäisi olla -1/neliönjuuri2

eli miten mä saan vastauksen tuohon muotoon???

mut vastaukseksi tuli
1268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä muuta lukuja asteiksi vaan säilytä ne radiaaneina. Sitten haet oikeat arvot sinille MAOLista. Muistaakseni ne on ihan siinä matikan osion lopussa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LASKU...... kirjoitti:

Mitenköhän tää tehdään:

sin(-9pii/4)

yritin sillee et (-9*180)/4

sin(-405)= -0,7

vastaus pitäisi olla -1/neliönjuuri2

eli miten mä saan vastauksen tuohon muotoon???

mut vastaukseksi tuli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu