Tuli tuosta blondin viestistä mieleen, ettei aidolla blondilla ole todellakaan helppoa.
Kukaan ei ensinnäkään usko, että olen todella näin vaalea luonnostaan. Pitäisi kai vetäistä housut alas ja näyttä karvoitus, se on yhtä valkoinen.
Blondivitsit ovat ok ja hauskoja.
N
Ennenkaikkea naisten mielestä on melkein synti olla aito blondi.
Kateutta se ei voi olla, koska aito blondi ei voi esim. ruskettua !
Isa
Kukaan ei ensinnäkään usko, että olen todella näin vaalea luonnostaan. Pitäisi kai vetäistä housut alas ja näyttä karvoitus, se on yhtä valkoinen.
Blondivitsit ovat ok ja hauskoja.
N
Ennenkaikkea naisten mielestä on melkein synti olla aito blondi.
Kateutta se ei voi olla, koska aito blondi ei voi esim. ruskettua !
Isa
Vastaukset 32
Vanhimmat
ruskettua?"
Puhutko nyt blondista vai albiinosta?
Kyllä ainakin minun blondiystäväni ruskettuvat.
Minulle muutenkin on yksi lysti minkävärisiä/karvaisia ihmiset ovat.
En puhu albiinosta, vaan aidosta blondista.
Ystäväsi voivat olla vaaleita, mutta eivät blondeja. ja se on totinen tosi, ettei aidosti blondi kestä aurinkoa.
Ihon väri ja pigmentti seuraa karvoituksen väriä.
isa
and the only!
kauniillakaan, kauniiseen naiseen liitetään yleensä kaikenmoisia stereotypioita.....samanlaisia kuin blondeihin. Ajatellaanpa vaikka Tanja Karpelaa kuinka paljon hänelle on ollut "haittaa" kauneudestaan.
TUOTA,EIKÖHÄN KYSYMYS OLE TÄMÄN NAISEN KYVYISTÄ HOITAA MINISTERIN VIRKAANSA?
Vähän naurattaa, että kauneus olisi haitta ?
Kauneus, eikä rumuuskaan ole haitta, ihminen itse tekee toimillaan hankaluutensa,
Ja onko Tanja kaunis ??? Ehkä on, ehkä ei?
Minun mielestäni ei.
isaelise on kyllä ihastuttava nainen, suorapuheinen ja ajatteleva.
Huumoriakin tuntuu löytyvän.
Tulisitko vaimokseni ?
Ei kai minun tarvitse vastata kosintaasi tänään ja täällä ?
isa
kauneimpia naisia ulkomuodoltaan ja näöltään, jottas tiedät. Hänen sisimpäänsä en tunne.
Karpelasta tuli kansanedustaja ja ministeri pelkästään siksi, että hän oli kaunis ja nainen. Kauniina miehenä tai rumana naisena hän ei olisi pallilleen päässyt.
saa housujaan laskea..
sinuun ja oikeudenmukaisuuteesi voi aina luottaa.
Mä olen mitä olen.
Rehellinen aito blondi, mutta en tyhmä.
Blondi on nätti ja seksikäs, luontoäidin lahja! Monelle saavuttamaton ja kateuden kohde.
Suomalaanen ei usko ennen ku näköö, mutta pohojalaasen pitää päästä vielä koittamahan,hih. No kyllä uskotahan notta sä Isa.Elise oot nätti ja kultaanen likka, ihan tyttöjen parhaata. Ollu niin tuulista ja sateesta nua ilimat jotta jos iliman housuja joutuu pitkähän olemahan niin varmahan tuloo mielehen notta, ku kattosivat ny pikaasesti karvaan värit, ei täs muutoon tarkene,hih. terv. seppä ja nukkuva pieni kultaanen Tiitu-kani, täältä vaan kotoa.
katselee niin matalalta, että se olis nähnytkin, että mulla ei ollut pikkuhousuja mekon alla kesäaikaan, oli niin lämmintä että...
onkos se tiitu tyttö vai poika ?
isa
Tyttöhän meirän pikkuunen ja aika palijon rakkaampi Tiitu on. Täs ollahan ihan kaharestansa, Tiitu nukkuu tuolla omas pienes sängyssään. Laitoon sen yöunelle tuas yhyreksän aikoohin. Ittiäniki jo väsyttää, aamulla noustihin niin kovasti varahin. Minulla on jo pitkälahkeeset aluushousut ku ollu niin kylymiä päiviä ja jourun olemahan päivisin välihin ulukonaki työhommiis. Soon ihan eri asia tuallaaset nätit likat, tottahan ne ny menöö kesä aikahan vähiskin vaattehis. Minä pualestani oon sitten aika musta jos sä oot vaalia. Tiitu on sellaanen keltaanen väriltänsä, tai sellaanen ruskiankeltaanen kääpiöluppakorva. Minäki lähären ny nukkumahan. Hyvää ja levollista yötä Sinulle kultaanen Isa.Elise, kirijootellahan vaikka huomen ehtoolla taas juttuja lisää. Hyvän yön suukkosin, seppä ja varhaanen Tiitu-kani.
jaksaa jauhaa tuollasta, jostain kanista ym. Ota nyt se akka pian, että pääs selviää!
Missit taitavat olla suurin osa vaaleita eloveenatyttöjä. Tekaistuja tai aitoja. Kaikki me ei kuitenkaan olla blondeja ja hyvä näin :)
Eivätkös miehet pidä vaaleista...
et tummiaki on joukos.tummia ja tulisia
että oon oikeesti tumma ennenkös näytän klassiset.
Jos värjään hiukseni tummeksi( väri ei pysy)
kukaan ei sano että olet värjätty.
Mutta aidosta väristä sanotaan aina, että olen värjätty.
Sama juttu kai sinulla. tumma jo luonnostaan,
oletko muuten sinäkin huomannut, että naiset ovat pahimpia ?
isa
tienny. Miehet on tummienperään niin persoja.
menevät naimisiin brunettejen kaa ja pettävät heitä punapäiden kaa.
>T.
Paloma
(monta purkkia tukkaväriä varastossa)
kaa
ja näen kuka on aito ja kuka ei..
*syntymäblondia = fyysistä olentoa, jonka iho kärähtää vai *stereotypiablondia = aivoton keikistelijä hiusväristä huolimatta
on tuottelias p_____ä.
olla tupee, pitäis kokeilla irtooko karvoitus ennen kuin uskoo
lll
on vaal.ruskeat hiukset, mutta olen ikäni värjännyt ne vaaleiksi. Hiukseni ei ole "keltaiset" vaan vaalean vaaleat??
Nyt on kiva kun voi sävyttää hiukset tosi elävän näköisiksi, kun aineet on parantuneet=)
Blondi menee aseman lipunmyyntipisteeseen pitäen sylissään koiraa.
- Tuohan on aivan älytöntä, blondi sanoo ja osoittaa kilpeä jossa lukee:
"Liukuportaissa on pidettävä koira sylissä".
- Minulla meni tunti ennen kuin löysin tämän koiran!