mikä on paras paikka muksujen kanssa matkustaessa. ja hotelli mitä voisi suositella . lapsi 9 v.
paras kohde lasten kanssa
10
2200
Vastaukset
- niin Tenerifalla
Americansissa on ainakin hyvä hotelli Ocean Park, olen käynyt 5 kertaa nyt 9v.poikani kanssa, todella nauttii lomasta, kun voi syödä ihan mitä tahansa..
Bulgariaa en suosittele!- suosittele?
Oletko käynyt Bulgariassa? Se sopii lapsiperheille aivan siinä kuin esim. Teneriffa. Olen käynyt Teneriffalla perheeni kanssa yli 10kertaa, ja on toki tosi kiva paikka, mutta Bulgaria on erilainen, mutta todella lapsiystävällinen maa!
- 2fast4u
hiukan alempaa rannikolta kuin nuo Sunny Beachit yms. Itse olin Sinemoretzissa hotelli Bella Vistassa ja siellä näytti olevan muksuille paljonkin touhua. Vastaavanlaisia hotelleja ja rauhallisempia paikkoja löytynee myös Tsarevosta ja Pprimorskosta.
Menoa ja meininkiä ei oikein noista suunnista löydy, mutta ei kai perhelomailija sitä hirveästi kaipaakaan?- jan
Albenaan ja hotelli sungarden flamingo!
hyvä rauhallinen, turvallinen,isot altaat,kiva pieni paikka.. teinitkin viihtyy - "M"
jan kirjoitti:
Albenaan ja hotelli sungarden flamingo!
hyvä rauhallinen, turvallinen,isot altaat,kiva pieni paikka.. teinitkin viihtyyMe oltiin kans elokuun puoles välis albenassa hotelli Flamingossa ja tykättiin kovasti. Huoneet oli hyvät ja allasalue lasten sekä aikuisten mieleen.
- tänä kesänä bulgariassa
Suosittelen ehdottomasti albenaa.. Sielä on jos minkäkinlaista laitetta ja härveliä perheen pienimmille. hyvä, matala hiekkaranta, rauhallinen ja pieni paikka. Tämä "ryyppäävä nuoriso" puuttuu lähes kokonaan (toisin kuin sunny beachilla ja kultahietikolla).. Ja jos albena käy liian tutuksi on kätevä napata taksi tai bussi ja mennä käymään kultahietikolla (ihan vieressä), vesipuisto aquapoliksessa, varnassa tms.. :)
hotelleja kannattaa katsella rannan tuntumasta, niin ei tarvitse aina kivuta portaita ylös rinteeseen :)- aloittaja 2
jep,, kun kerran bulgaria osiossa ollaan niin tarkoitin juuri näitä bulgarian rantakohteita , mitkä moni oli ajatellutkin . albeenaa itsekkin ajattelin , mutta onko sb ,llä liikaa hulinaa . kultahietikolla olemme kerran käynneet poikkeemassa , eikä niin hirveesti vakuuttanut.
- japan
aloittaja 2 kirjoitti:
jep,, kun kerran bulgaria osiossa ollaan niin tarkoitin juuri näitä bulgarian rantakohteita , mitkä moni oli ajatellutkin . albeenaa itsekkin ajattelin , mutta onko sb ,llä liikaa hulinaa . kultahietikolla olemme kerran käynneet poikkeemassa , eikä niin hirveesti vakuuttanut.
jos kultahietikko ei vakuuttanut en kyllä sb:lle lähtisi
- ehdottomasti.
Olemme matkustaneet paljon, neljän alle 10- vuotiaan kanssa. Viime kesänänä Kultahietikolla, ihan ok. Mutta vuosi siitä olimme Albenassa, pienempi, rauhallisempi, siistimpi kohde. Suosittelen, Tjäreborgilla hyvät perhe hotellit lähellä rantaa. Hauskaa matkaa.
- essiii
joo albena hyvä , ehkä eniten muksuille kaikkea . siistein , vähiten öykkäröiviä . ei kulkukoiria . kerjäläisiä . epämääräsiä paikallisia . yms . mutta yleensäkin bulgarian ranta kohteissa kannattaa valita väh. neljän tähden hotelli niin voi varmuudella olla tyytyväinen . olemme olleet neljä kertaa bulgariassa eri kohteissa ja aina on ollut tosi hyvä hotelli , ei valittamista . albenassa hotellit hieman retroja , mutta remontteja tehty . valitsemme aina hotellin läheltä rantaa , keskustaa ja ehdottomasti ilmastointi pitää olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1527890Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1017327Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht27296Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317212Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216968Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t806812Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126342Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236204Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845700Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475488