http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102;conference=4500000000001523;posting=22000000028782977
Kokemuksia, jos olette asioineet ks. tehtailijoiden kanssa?
Eläinbisnestä?
2
488
Vastaukset
- ostetuista undulaateista
Papukaijayhdistyksen palstoilla, mutta viesti oli poistettu! Eli johtopäätös papukaijayhdistys kannattaa eläinten terveydelle vaarallista eläinbisnestä!!!
Mainostavat käsikesyillä undulaateilla, mutta todellisuus on toinen!- Moderaattorit
Viestiä ei SPY:n foorumissa ole poistettu vaan siirretty oikeampaan osastoon. Sen sijaan viestistä on poistettu linkki joka osoittaa tänne, ja tämä tehtiin SPY:n foorumin sääntöjen puitteissa.
SPY ei luonnollisestikaan missään tilanteessa tue saatika salli nyt esille tulleen tapaista eläinten pitoa/hyväksikäyttöä. Ei vaikka kyseessä eivät nyt olekkaan olleet lemmikkilinnut.
Olemme kuitenkin SPY:n foorumilla hyvin tarkkoja sen suhteen, että siellä ei esitetä syytöksiä kenestäkään tunnistettavasti ennen viranomaispäätöksiä. Lisäksi suoraan tiettyyn henkilöön tai yritykseen kohdistuvat syytökset tms. ovat ehdottomasti kiellettyjä ilman tuomiota asiasta, koska ammatinharjoittamista haittaava herjaus on myös rikos. Tässä tapauksessa ollaan viranomaisten osalta vasta esitutkintavaiheessa ja nyt syytettyinä olevia henkilöitä ei ole tuomittu mistään. Asialliset, faktoihin perustuvat, keskustelut mistä tahansa lemmikkilintuihin liittyvistä asioista ovat aina sallittuja ja kannustettavia SPY:n foorumilla.
Keijo K. & Maija A.
SPY forum moderaattorit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2753908Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188743500Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1512522- 562286
- 1541902
- 341727
Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v301278- 331275
- 481189
- 251168