Onnea Jussi ja Katja. Upeaa!! Liikuttavaa!! Kaunista!! Onnea koko suomalainen tanssimaailma: kilpatanssijat, rock`n`n swing ja seuratanssijat! Me olemme hyviä kaikki.
Oli hieno kisa ja hiemointa oli nähdä että se voitettiin tanssimalla, ei pelleilemällä.
Upeaa Suomi!
10
1625
Vastaukset
- Dirty Dancer
Tänä iltana minä rakastan kaikkia suomalaisia tanssijoita, sinuakin Humppis :)
- Ihanaa!
Humppis, eikö olekin ihanaa! Olemme kaikki yhtä tanssiperhettä, jihuu! Sinuakin rakastetaan!
- sirkuksen
Ihmiset siis kuitenkin ymmärtävät hyvän ja huonon tanssin eron. Se oli hienoa huomata.
- Me kaikki tanssijat
TÄMA ON LINNAN KUTSUJEN ARVOINEN SAAVUTUS!!!
- Dirty Dancer
Ilman muuta heille tulee kutsu linna juhliin. Muistaakseni ainoat paritanssijat, jotka ovat sinne kutsun saaneet aiemmin ovat Sirpa Suutari ja Jukka Haapalainen.
- Tomtom
IHQQQ!!! MÄ R2K2ST2N SUA :DIRTY
Ansaittu voitto latteassa kisassa. Minun puolesta eurotantsut voisi tämän jälkeen unohtaa.
- Dirty Dancer
Olen valmis lyömään vetoa nykyisen ja tulevan omaisuuteni, että vuoden päästä Eurotanssien taso on huikeasti korkeampi kuin tänä vuonna. Perustelut:
Jussin ja Katjan voitto, sekä toiseksi tulleen parin osaaminen todistivat Euroopan parhaille tanssijoille, että kisa voitetaan tanssimalla, eikä pellehypyillä. Kisan tulevaisuus siis tuli nyt määritellyksi oikean suuntaiseksi.
Tänä vuonnahan Euroopan parhaimmisto (paitsi Jussi ja Katja) ei ollut mukana, mutta jo vuoden päästä tulemme näkemään kisassa maailman parhaita kilpatanssijoita ja taidetanssijoita. Irkkutanssi- ja ""Tanssii tähtien kanssa" -kummajaiset eivät enää ole mukana. Jokainen maa tulee valitsemaan sinne parhaita tanssijoitaan ja ne löytyvät aina kilpatanssin tai taidetanssin parista. Dirty Dancer kirjoitti:
Olen valmis lyömään vetoa nykyisen ja tulevan omaisuuteni, että vuoden päästä Eurotanssien taso on huikeasti korkeampi kuin tänä vuonna. Perustelut:
Jussin ja Katjan voitto, sekä toiseksi tulleen parin osaaminen todistivat Euroopan parhaille tanssijoille, että kisa voitetaan tanssimalla, eikä pellehypyillä. Kisan tulevaisuus siis tuli nyt määritellyksi oikean suuntaiseksi.
Tänä vuonnahan Euroopan parhaimmisto (paitsi Jussi ja Katja) ei ollut mukana, mutta jo vuoden päästä tulemme näkemään kisassa maailman parhaita kilpatanssijoita ja taidetanssijoita. Irkkutanssi- ja ""Tanssii tähtien kanssa" -kummajaiset eivät enää ole mukana. Jokainen maa tulee valitsemaan sinne parhaita tanssijoitaan ja ne löytyvät aina kilpatanssin tai taidetanssin parista.Katsojaluvuthan ohjelman jatkon kai ensisijaisesti ratkaisevat, joten seuraavien kisojen pitää olla varteenotettavaa viihdettä niillekin, jotka eivät ole paritanssista oman harrastuksen vuoksi kiinnostuneita.
Ohjelman formaatti on jo sinällään viihdyttävyyden kannalta huono. Ensimämiseksi mieleen tuleva asia, joka esityksiä latistaa, on niiden lyhyys. Minusta tanssi saisi kestää ainakin euroviisuista tutut 3 minuuttia. Siihen saisi jo mahtumaan paljon näyttävyyttä. Kisa voisi toimia euroviisujen tapaan, eli kullakin parilla on vain yksi esitys, joka on sitten vähän pidempi ja tyyliltään täysin vapaa. Musiikkiin voisi myös panostaa edes sen verran, että se on sovitettu ja äänitetty esitystä varten, eikä vain katkelma tai hätäinen miksaus jostakin valmiista levytyksestä. Kisoihin pitäisi panostaa ja valmistautua samalla intensiteetillä kuin euroviisuihin. Karsinnat hyvissä ajoin ja ennen finaalia viilataan esitys ja musiikki paikallisen tv-yhtiön tuella huippuunsa.- Dirty Dancer
Humppajuntti kirjoitti:
Katsojaluvuthan ohjelman jatkon kai ensisijaisesti ratkaisevat, joten seuraavien kisojen pitää olla varteenotettavaa viihdettä niillekin, jotka eivät ole paritanssista oman harrastuksen vuoksi kiinnostuneita.
Ohjelman formaatti on jo sinällään viihdyttävyyden kannalta huono. Ensimämiseksi mieleen tuleva asia, joka esityksiä latistaa, on niiden lyhyys. Minusta tanssi saisi kestää ainakin euroviisuista tutut 3 minuuttia. Siihen saisi jo mahtumaan paljon näyttävyyttä. Kisa voisi toimia euroviisujen tapaan, eli kullakin parilla on vain yksi esitys, joka on sitten vähän pidempi ja tyyliltään täysin vapaa. Musiikkiin voisi myös panostaa edes sen verran, että se on sovitettu ja äänitetty esitystä varten, eikä vain katkelma tai hätäinen miksaus jostakin valmiista levytyksestä. Kisoihin pitäisi panostaa ja valmistautua samalla intensiteetillä kuin euroviisuihin. Karsinnat hyvissä ajoin ja ennen finaalia viilataan esitys ja musiikki paikallisen tv-yhtiön tuella huippuunsa.Nuo muutokset, joita formaattiin haluaisit, ovat itse asiassa tosi järkeviä. Tarkemmin ajatellen juuri noin muutettuna kilpailusta saisi selkeämmän, viihdyttävämmän ja se uppoaisi paremmin yleisöön, joka ei itse harrasta tanssia missään muodossa. Parhaat tanssijat voittaisivat lopulta silti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude24115187Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12510136Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089371Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237099Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826537Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1746218Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335612Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole464796IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1451690Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys251646