Telkku pieneni

tuli 28":sta 25 tuumanen noin vaan, vielä kun skaalaa kuvan levitetyksi tektit menee piiloon, olis vittu tänkin voinu kertoo kansalle etukäteen taas menee saatana tonni uuteen telkkariin.
6645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ostaa jo tässä vaiheessa semmoinen HDTV, ja sitten kai tarvitaan katolle taas uusi antenni, ja digiboksilla ei muutaman vuoden kuluttua tee mitään, joten kyllä rahaa menee-prkl!

Äänestä

Kyllä ne oikeat asetukset saa digiboksiinkin. Sitäpaitsi laajakuvaa lähetettiin jo analogisessa verkossakin, letterbox-muodossa. Nyt vaan tekstit nousivat kuvan päälle kun ennen saattoivat olla kuvat mustalla osallakin.

Äänestä
  • vaihtoehdot, letteri, automaatti, keskitetty, keskitetyllä on ruutu täynnä eipi vaan ole kuin vajaa puolet alarivin tekstityksestä ja rivien alut menee peittoon siinä kaikki vaihtoehdot. Analoginen toimii hienosti kaapelipäästä, sen aikaa mitä toimii. Jos toi analogipuoli loppuu telkkakauppa on ainoo vaihtoehto, alkaa pikkuhiljaa ihan oikeesti v...ttaan.

    Äänestä

....

Äänestä
  • ei yksikään toimi, vitun idiootti!

    Äänestä

  • on, joista kirjoitti:

    ei yksikään toimi, vitun idiootti!

    taidat olla ainut jolla televisio pieneni?Täällä näky ennen ja nyt ihan hyvin tkstit sun muut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että napsahti kirjoitti:

tuli 28":sta 25 tuumanen noin vaan, vielä kun skaalaa kuvan levitetyksi tektit menee piiloon, olis vittu tänkin voinu kertoo kansalle etukäteen taas menee saatana tonni uuteen telkkariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu