6N Polo

teeseitse

Löytyykö teeseitsemiestä Espoossa tekemään jakohihnan vaihdon? Kylmä halli löytyy ja työkalut. Autan ojentamalla työkaluja.
Maksan ammattimiehelle pyydetyn palkan.
Huollon hintoihin ei rahat nyt riitä, siksi kysyn.
Ja hohhoijaa, voit kommentoida tätä viestiä miten haluat, ei liikauta mua, mutta jos sinä saat siitä iloa, niin anna palaa.
Kiitos asiallisista vastauksista.

1

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnistuen

      Hei!
      Vastaan tähän itse.
      Sain yhden yhteydenoton ilmoitukseni johdosta, tarjosi vaihtoa hintaan 150euroa, ja olisin itse vienyt osat, no jaa, päätin tehdä itse.
      Ostin tueksi Haynesin korjauskirjan, olen joskus, aikoja sitten jonkunverran autoja laittanut, mutta en enää vuosiin.
      Ihan ok meni, kirja nyt oli lähinnä tukena, tietty kotioloissa tuli muutama tenkkapoo, kuten esim, kiertokangen päässä, ihan uloinpana, johon tuulettajanhihnakin tulee, joku pyörä, joka on neljällä kuusiokololla kiinni, niin yhden niistä kanssa tappelin varmaan tunnin.
      Työkaluja on pirusti, mutta ei sitten juuri tähän kuusiokokoon löytynyt hylsyavainta, että olisi voinut iskumeisselillä avata.
      Aikaa meni jotain viisi tuntia, mutta mihis mulla olis kiire.
      Vaihdoin myös jarrulevyt eteen, ja taas sitä samaa, ruuvi joka pitää levyä kiinni, oli aika hyvin tarttunut kiinni kymmenessä vuodessa, tappelin sen kanssa yli tunnin. Tuntu hullulta laittaa tollaseen paikkaan ristipääruuvi.
      Kyllä nauratti seur. päivänä, kun soitin tutulle joka työkseen autoja korjaa, ja hän kertoi, että ruuvilla ei ole mitään virkaa, pysyy se levy kiinni niillä pyöränkin pulteilla, että olisit katkassut vaan, niin sitten teinkin toisen puolen kanssa.
      Summa summarum, ihan hyvin meni, ja tuli halvax, se tällä hetkellä tärkeää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1131
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1124
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1014
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      968
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      727
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      567
    Aihe