mitäs tämä on kun asustan kaapelitaloudessa jossa telkkarin luulin näkyvän johonkin helmikuulle ilman sitä mystistä laatikkoa, muut kanavat kyllä pelittää mutta sub tv ei. miksei ? iik.
ei näy sub ?
hmmm.
6391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kaikilla sama ongelma, ratkaisu: uusi kanavahaku, kaapelitalouksissa subtv sai uuden lähetystaajuuden.
Ei kaikissa kaapeliyhtiöissä tapahtunut mitään muutosta. Welholla SubTV kuten muutkin kanavat pysyivät paikallaan. Näissä kysymyksissä pitäisi aina mainita mistä kaapeliyhtiöstä on kyse.
Viritä kanavat uudelleen niin kyllä näkyy.
näkyyhän se. kiitos avusta. jälleen kerran avaruudessa taukoamatta päivystävät agentit yrittivät kiusata, mutta onneksi kukaan ei ole niin viisas kuin me rivikansalaiset. hehhee. toisaalta olis voinut vaikka lähteä kävelylle kaupin luontoon, kenties uidakin.
Todennäköisesti voit manuaalisesti hakea sille subille sen uuden kanavan, ei tarvitse tehdä täydellistä uudelleenviritystä. Säilyy kanavajärjestys ennallaan.
Jos aikoo tallentaa anaboliselta puolelta jotain, pitää tallentimetkin virittää siltä osin uudelleen.