Mulla olis tämmönen ongelma, elikkä mulla on Logitechin G7 hiiri ja nyt se ei oikein toimi kunnolla. Hiiri ottaa normi klikkauksesta kaksoisklikkauksen ja sillä ei voi enää vetää mitään tekstiä yli jne. Hiirtä on kohdeltu kunnolla (Ei ole heitelty tai lyöty tjsp...). Mutta voisiko joku kertoa ja kenties auttaa tämän ongelman ratkaisemisessa?
Logitechin hiiri ongelma
5
805
Vastaukset
- että..
jostain asetuksista voi määrittää sen hiiren klikkauksen. Siis että yksi klikkaus vastaa kahta. En nyt löytäny sitä ainakaan ohjauspaneelista. Kaveri on laittanu oman hiirensä toimimaan kuten sisulla nyt on. En nyt saa kaveria kiinni.
Laitappas tuo sama kyssä tuonne "Apua aloittelijoille" -palstalle. Sieltä saat varmasti apuja. - CheckThisOut
Jos sinulla on se Logitechin G7 Laser Cordless Mouse, niin mahtaakohan sinulla olla sitten asennettuna siihen oikea ohjelmisto, jolla saat nuo säädöt kohdalleen?
http://www.logitech.com/index.cfm/428/163&cl=roeu,en?osid=1&file=1- asutre
Tuon logitechin ohjelman, kiitos siittä. Mutta sillä ei kyllä pystynyt säätämään mitään klikkaukseen taikka hiiren "tekstinveto" ominaisuuksiin liittyvää..
- :(
asutre kirjoitti:
Tuon logitechin ohjelman, kiitos siittä. Mutta sillä ei kyllä pystynyt säätämään mitään klikkaukseen taikka hiiren "tekstinveto" ominaisuuksiin liittyvää..
Mulla on sama ongelma Logitechin hiiren kanssa. Ongelma on joskus aikaisemminkin ollut, mutta jostain syystä hävisi ja nyt ilmestyi taas. Todella hermoja raastavaa...
- MulliKulli
asutre kirjoitti:
Tuon logitechin ohjelman, kiitos siittä. Mutta sillä ei kyllä pystynyt säätämään mitään klikkaukseen taikka hiiren "tekstinveto" ominaisuuksiin liittyvää..
Ohjauspaneeli - hiiri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3884313Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1151638- 1351464
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko691194Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔701028Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151026Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12957- 38920
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60915- 65901