Auttakaa! Emätin kuivuu!
miten vaihdevuosista oikein
selviää?
10849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kilon purkki tummelia ja käske ukkos pumppaamaan heh
ja pyhä jysäys sun juttua.Tilaa aika gynelle.:(
ihan säännöllinen yhdyntä (neljä/viisi kertaa viikossa) auttaa pitämään paikat timminä ja kosteana :)
ainakin minulla tepsii, pitää kärttyisyydenki poissa kun kroppa tuottaa itse endormiinia, eli hyvänolon hormoonia... seksi on hyvä lääke - moneen vaivaan:-D
jo nyt? Niin apteekeista, sexiliikkeistä, luontaistuoteliikeistä saa jos minkä moisia rasvoja, voiteita, hyytelöitä, tippoja jne yms. tähän nimenomaiseen tarkoitukseen.
Voihan sitä käyttää myös omaa mielikuvitustakin;)
Vaihdevuosiin sisältyy niin paljon kaikenmoista, joku ei huomaa mitään muuta kuin kuukautisten poisjäännin, toinen oirehtii kovastikkin.
Kuulun itse onnellisesti ensimmäisiin=D
hankkiudu gynekologille. Apua löytyy. Ja apteekista ilman reseptiäkin.
lääkäriin ja sieltä löytyy apu.
Joko hormoonikorvaushoito tai paikallishormoonia, minulla ei ole ollut minkäänlaisia vaivoja, ajoissa käytin lisähormooneja jotka myöhemmin olen vaihtanut luonnon estrogeeniin, ruokavalioon ja liikuntaan.
syntymässä js osaat jo puhua tai huutaa apua tässä tapauksessa. Kyllä on mennyt eteenpäin huimalla vauhdilla tää maailma, ajattelin mutta sinähän kaipaatkin kohtuun takaisin.
Ei siinä mitään selviämistä sen enempää ole. Jumalan luoma järjestelmä vai naisen tahdosta evoluution suoma vapaus seksistä. Miten vaan.
ruokaöljyä, niin et pysy tuolilla sen jälkeen kirjoittelemas tälläisiä puutteita.
tilanne, niin voisi ehkä auttaa.