Hotelli Hong Kong

hei,

Yhdeksi yöksi pitäsi löytää hyvä hotelli Hong Kongista ( mielellään Kowloonin alueelta).
Haluaisimme että olisi hyvät näköalat ja " lautalle" lyhyt matka (joka vie Hong Kong Islandin puolelle).
Kiitos
42649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

IC on varmaan myös hyvä hotelli, kuten tuossa joku mainosti, mutta harkitse myös vieressä olevaa New World Renaissance-hotellia. Molemmat hotellit ovat aivan loistavalla paikalla ihan Avenue of Starsin vieressä. Siellä voi illalla klo 20 käydä ihmettelemässä Symphony of lights-laservaloshowta. Star Ferrylle on myös lyhyt matka.

HK on ihana paikka. Hyvää matkaa!

Äänestä
  • Kiitokset molemmille erittäin hyvistä neuvoista !
    Loistavat hotellit.Toinen valitaan aivan varmasti.!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mami-68 kirjoitti:

hei,

Yhdeksi yöksi pitäsi löytää hyvä hotelli Hong Kongista ( mielellään Kowloonin alueelta).
Haluaisimme että olisi hyvät näköalat ja " lautalle" lyhyt matka (joka vie Hong Kong Islandin puolelle).
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu