niin eli mistä saa ostettua mäyrikselle vaatteita? vaatteill atarkoitan nyt sadeviittoja ja toppamantteleita ym. Kun tavallisten pienten koirien vaatteet tuntuvat loppuvan puolitiehen,kun mäykyllä on nii pitkö selkä. nettikauppojen osoitteita PALJON kiitos! :)
mäyräkoiralle vaatteita?
14
6916
Vastaukset
- mäykkyneito
meillä on hurtan sadepuku ja lämpömantteli, suosittelen. varsinkin mantteli on helppo pukea ja koira pitää sitä mielellään (sadepukua pitää, ei tosin niin mielellään).hurtalla on myös netti-sivut, en tiedä onnistuuko sitä kautta tilaus. itse otin koiran mukaan eläinkauppaan ja sovitin sekä ostin sieltä ko. vaatteet.
- jostain...
Saakohan jostain kaavoja em mantteleihin ja sadepukuihin?? Ovat varmasti aivan simppeleitä ommella itse, ja säätäisi todella sievoisen summan rahaa..
- lehdistä
jostain... kirjoitti:
Saakohan jostain kaavoja em mantteleihin ja sadepukuihin?? Ovat varmasti aivan simppeleitä ommella itse, ja säätäisi todella sievoisen summan rahaa..
Jos mistään ei löydy, kaavojahan on melko helppo muokata myös itse. Käsityölehdissä on ainakin ollut manttelien ja haalareiden kaavoja, joita voi hieman muokkailla omalle koiruudelle sopivaksi. Näin olen ainakin itse tehnyt.
Meillä on Joken mäyräkoirille vartavasten tarkoitettu sadehaalari. Tuo neiti vihaa sitä yli kaiken, eli ei käytetä usein. Sopiva se kuitenkin on, tosin taka lahkeet hieman liian pitkät. Käytiin mekin ihan liikkeessa sovittamassa. Ajattelin siitä piirtää kaavat ja tehdä talveksi fleece haalarin, ettei palelis niin hirveästi kovilla pakkasilla. - Elli3
lehdistä kirjoitti:
Jos mistään ei löydy, kaavojahan on melko helppo muokata myös itse. Käsityölehdissä on ainakin ollut manttelien ja haalareiden kaavoja, joita voi hieman muokkailla omalle koiruudelle sopivaksi. Näin olen ainakin itse tehnyt.
Meillä on Joken mäyräkoirille vartavasten tarkoitettu sadehaalari. Tuo neiti vihaa sitä yli kaiken, eli ei käytetä usein. Sopiva se kuitenkin on, tosin taka lahkeet hieman liian pitkät. Käytiin mekin ihan liikkeessa sovittamassa. Ajattelin siitä piirtää kaavat ja tehdä talveksi fleece haalarin, ettei palelis niin hirveästi kovilla pakkasilla.Ongelmani on että vaikka osaan ommella en osaa piirtää kaavoja mittojen mukaan....jos kaavat valmiina lopputulos onnistuu.
- löytyis
yksi lk-mäyrikselle kudottu villapaita, mustavalkoinen. Ei mitään priimatyötä, mutta meidän mäykky tykkäs siitä. Jos haluat sen, laita osoitteesi, lähetän. Lämmitti Viliä hyvin talvella.
- karvaton koiranvatsa
joko on mennyt villapaita. en löydä mistään sopivaa omalleni. osoitteeni on eeva sumala seutulanrinne i 96800 rovaniemi. maksan postikulut
http://plaza.fi/ellit/kasityot/neuleohjeet/kotiin/mayrakoiran-unelmapoolo
Itse tein tämän ohjeen mukaan omalle pk mäykylle (normaalikokoiseksi oma mäykkyni on pienikokoinen) tällaisen "poolon" ja oikein mukava ja lämmin tuli.
Lämmittävyyttä voi tietysti lisätä neulomalla puvun langasta, joka on 100 % villaa.
Neulomisen iloa :)- tyytyväinen asiakas
Kyselit noita verkkokauppoja alkuperäisessä viesetissä. Itse ostin mäyrikselleni hupparin täältä: http://www.doggystyle.fi/index.php/cPath/21_35
Sekä minä että koira on tykännyt :D - Sofliini
Itse ostin mäyrikselleni mäyräkoiraa varten tehdyn fleecepuvun (Hurtta) Mustista ja Mirristä. Täydellinen mitta selässä sekä lahkeissa. Sopii myös, jos on kääpiömäyris. Ja lämmittää tosi hyvin :)
- 20+18
Meidän mummo toi Saksasta, sitten tein siitä kaavat ja seuraavat ompelin itse...
- Mustikka
20+18 kirjoitti:
Meidän mummo toi Saksasta, sitten tein siitä kaavat ja seuraavat ompelin itse...
Ainakin tässä verkkokaupassa on suht koht paljon mäykkymalleja ja istuu hyvin. Ostin omalla kääpiömäyräkoitalleni. Puppystyle.fi
- hena9
Älä ainakaan Puppystylestä ota. Mainostaa tavaraa jota ei ole olemassa, mainostaa kuvilla, joissa on tavaraa joka ei kuitenkaan toimitukseen kuulu.
- 98765443
Hurtalla on erihyviä mantteleita mitkä ei valu rinnan alle ja mittataulukon mäyräkoirakoko 42 sopi 35-centin rinnan ympärysmitalle hyvin.
www.petenkoirarvike.com
suosittelen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain687594Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1253012- 1531854
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha661696Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1221522Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1721472- 1321192
- 78879
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko48822- 53784