No niin, nyt on sitten varattuna matka Phukettiin, Patong Beachille hotelli Baumanburiin. Ekaa kertaa Thaimaaseen lähdetään, joten kokemusta maasta ei ole lainkaan.
Patong on se kaikkein vilkkain ranta Phuketissa, mutta onko se häiritsevän vilkas? Mitään örvellyslomaa ei ole tarkoitus viettää. Tuo kohde vain sattui muilta osin sopimaan meille, hotellikin on kohtuuhintainen - kun nyt vaan ei olisi ihan baarien keskellä(?) - ja 747 matka sujuu non-stoppina vaivattomasti(?).
Eli kokemuksia ja kommentteja otetaan mielellään vastaan, sekä kohteesta että hotellista, hintatasosta ym., jos on käyneitä :-)
Phuket - Patong Beach
3
1969
Vastaukset
- kallis alue
Patongilta palanneena voi toki ylistää rantaa,mutta sinne pääsi ylittämällä todella villi
ja vilkasliikenteinen katu.Itse alue oli kallis
thaimaalaisittain ja huoraaminenkin näkyi selvästi. - ukkotat2
tervehdys, valitettavasti hotellinne sijaitsee phuketin vilkkaimmalla alueella, joten hulinaa riittää.. aina alueen äänet eivät häiritse hotellin elämää riippuen hotellista. lähistöltä löytyy kata ,karon kylät ja rannat joissa meno rauhallisempaa joten tuk tukilla naapurirannoille jos meno häiritsee.. suosittelen myös fantasy show:ta ja phuket zoo täytyy myös nähdä. thaimaa on mahtava maa, toivotan aurinkoista lomaa. t:tattoo ukko
- phuket-fani
Baumanburi on viihtyisän näköinen hotelli ja Patong on aivan hyvä paikka.Liikennettä ja elämää tosin on, mutta siihen tottuu aika nopeasti.Hintataso on kohtuullinen.Aina pitää tinkiä,ainakin rannalla ja pikkuputiikeissa.Halvalla saa ku jaksaa tinkiä.Olen käynyt usein Patongilla ja tykästynyt paikkaan.Rentouttavaa lomaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261