haluaisin ottaa tyttömarsun

moi

minulla on marsunpoikanen joka on tyttö.voinko ottaa hänelle tyttömarsun vai odotanko siihen saakka että saan leikata ja sit ottaa pojan?
2248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voit huoletta ottaa toisen tytön. Tai sitten leikatun pojan. Monikaan eläinlääkäri ei ala tyttömarsua edes leikkaamaan, koska riski on paljon suurempi (=leikkaus vaikeampi) kuin että leikkuuttaisit urosmarsun. Että jos päädyt poikamarsuun, niin mieluummin kastroi se..

Äänestä
  • kyllä pitäisi tietää että mielummin tyttö.myy se marsu jos et osaa itse hoitaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuppu25vk kirjoitti:

moi

minulla on marsunpoikanen joka on tyttö.voinko ottaa hänelle tyttömarsun vai odotanko siihen saakka että saan leikata ja sit ottaa pojan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu